Dorn - desková hra
Postavy F.A.Q. Forum Download Kontakt
Almanor Eleanor Gor Guelin Choros Kaerdrak Ragnar Riel Vargen

Vlkodlak Vargen

Není na světě mnoho dobrosrdečných vlkodlaků, nicméně Vargen je jedním z nich. Většina lidí je vyděšená jeho zvířecí podobou, jeho hrozivými tesáky a ostrými drápy, avšak skutečnost je taková, že v chlupaté hrudi se skrývá laskavé srdce osamělé psovité šelmy. Vargen toho příliš mnoho nenamluví, ale zato se dokáže dokonale vyjádřit gestem. Jeho nejoblíbenější je odevzdané medvědí pokrčení ramen nebo nevinně hrozivý štěkavý smích. Velmi záhy si ho oblíbila především Eleanor, v níž vzbuzuje ochranitelské sklony.

Vargen jako postava ve hře

Dorn - desková hra - hrdina Vargen

Vargen je sice hodný na přátele, ale Zorkalovy bestie v něm vzbuzují válečný amok, který ho v bitvách mění na bestii, které se leckdy zaleknou i staří přátelé. Vargen nebere ohledy na nic a trhá Zorkalovy služebníky, až všude cáká krev nebo lítají kosti. Díky tomu nasytí svůj vlkodlačí hlad a vyléčí si poranění.

Vlkodlak je velmi rychlý, odolný i silný a kromě prostého útoku se může s vlčí hbitostí prosmýknout kolem nepřátel a uniknout z jakéhokoliv obklíčení.

Vargen patří mezi skupinové bojovníky, ale na vyšší úrovni může díky rychlosti a schopnosti se prosmýknout pronikat i dál do nepřátelského teritoria a vylupovat Zorkalovy poklady.