Dorn - desková hra
Postavy F.A.Q. Forum Download Kontakt
Almanor Eleanor Gor Guelin Choros Kaerdrak Ragnar Riel Vargen

Půlelfka Riel

Guelin a jeho sestra Riel cestují světem společně. Pocházejí z lesů dalekého severozápadu, kde ještě lidé a elfové žijí místy pohromadě. Guelin i Riel zdědili po lidech sílu a po elfech mrštnost a jejich elfí matka je naučila používat luk. Zatímco Guelin si vyrobil svůj vlastní krátký luk, Riel podědila matčin dlouhý a naučila se s ním zacházet vskutku bravurně. Nedlouho před začátkem výpravy vyhrála střeleckou soutěž pořádanou v Argu, čímž přesvědčila Kaerdraka o svých schopnostech.

Riel jako postava ve hře

Dorn - desková hra - hrdinka Riel

Půlelfka Riel má nejdelší dostřel ze všech postav a navíc má výbornou mušku, takže po krátkém tréninku dokáže zabíjet odporné bažinné netvory hermany jediným přesným výstřelem. Kromě toho je také velmi mrštná a dokáže střelám nepřátel uhýbat.

Hlavní nevýhodou Riel jako herní postavy je to, že dokud nenasbírá nějaké zkušenosti, tak má zpočátku málo životů a její život je tak snadno v ohrožení.

Riel je užitečná především jako společník silných válečníků, protože může střílet zpoza jejich zad a ohrožovat nepřátele, kteří se chtějí přiblížit ke družině. Důležité je pro Riel získat zkušenosti, protože jakmile získá nové schopnosti, zjistíte, že je z ní jedna z nejsilnějších postav.