Dorn - desková hra
Postavy F.A.Q. Forum Download Kontakt
Almanor Eleanor Gor Guelin Choros Kaerdrak Ragnar Riel Vargen

Zaklínač Ragnar od Kamenného kruhu

Kamenný kruh leží v lesích na severu a odtamtud pochází ti nejlepší šermíři - zaklínači. Ragnar byl vycvičen v boji s lehkým dokonale ostrým rapírem, s nímž dokáže to, co jiní považují za nemožné. Díky moudrosti starců od Kamenného kruhu se naučil koncentraci, která zrychluje jeho reflexy tak, že se zdá, jakoby dokázal dva kryty nebo útoky naráz. Ragnar připomíná tajemného chirurga: chodí oděn do černé, jeho tvář je vždy ledově klidná a jeho nástroje vždy ostré jako břitva.

Ragnar jako postava ve hře

Dorn - desková hra - hrdina Ragnar

Díky své rychlosti toho Ragnar během jednoho kola boje zvládne obvykle víc než pomalejší postavy. Díky zasvěcení u Kamenného kruhu je také imunní vůči paralýze, kterou způsobuje útok některých nestvůr.

Ragnar je sice mrštný, ale samozřejmě nemá žádnou zbroj, která by ho chránila. Jeho jedinou zbrojí je rapír, který neustále víří a sviští vzduchem a kterým leckdy dokáže vykrýt dva útoky naráz. Jakmile je však útoků víc, nejsou mu jeho reflexy už nic platné a získává šrámy jako každý jiný.

Zaklínač Ragnar je jednou z mála postav, které jsou schopné hned od začátku hry zasahovat více než jednu nestvůru naráz. Je proto dobrým bojovníkem, třebaže dokud se nenaučí dvojitý kryt, vyžaduje ochranu a spolupráci ostatních.