Dorn - desková hra
Postavy F.A.Q. Forum Download Kontakt
Almanor Eleanor Gor Guelin Choros Kaerdrak Ragnar Riel Vargen

Paladin Kaerdrak, pán města Argos

Statečný a šlechetný Kaerdrak se před lety rozhodl, že přiloží svou ruku k dílu ne jako válečník v bitvách, ale jako ochránce pokojného města v míru. Požádal o přeložení do okrajové provincie a stal se pánem městečka Argos. Zde se roky těšil stavbou a rozvojem města, než nadešla temnota a probudil se Dorn. Tehdy se zas oděl do své zbroje a chopil se sekyry, požádal své bohy o požehnání a shromáždil družinu dobrodruhů, aby se postavili Zorkalovu zlu.

Kaerdrak jako postava ve hře

Kaerdrak je paladin a spojuje v sobě tedy schopnosti kněžské a válečnické. Stejně jako Gor dovede léčit sebe a později i své druhy a stejně jako Choros umí rozdávat rány sekyrou a štípat nepřátele na neškodné kousky.

Dorn - desková hra - hrdina Kaerdrak

Výhodou jeho paladinských kouzel je to, že ho stojí jen čas a žádnou životní sílu. Může si proto dovolit dlouho odolávat útokům nepřátel a neustále se při tom léčit.

Schopnosti tohoto svatého bojovníka nemají téměř žádnou odvrácenou stranu a to z něj činí oporu a jistotu na bitevním poli. Stejně jako u jiných silných postav i u Kaerdraka je však nutné jeho schopnosti nepřecenit, protože jakmile je osamocený obklíčen nestvůrami, nevydrží dlouho.

Zachmuřený paladin je typický bojovník pro první řady. Díky pevné zbroji a léčitelské magii vydrží mnoho ran a mnoho jich dokáže rozdat. Přesto je dobré, pokud ho doprovází lučištník nebo Eleanor, aby podpořili jeho útok.