Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zmensit figurky
OdeslatNapsal: 30.1.2007, 12:04 

Myslim, ze by bolo dobre zmensit figurky postav. Jednak zaberaju vela miesta na polickach, ale su aj prilis vysoke a ked je ich viac na kope aj s priserami, je to neprehladne... Ja si z tych svojich asi urezem tak centimeter.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30.1.2007, 12:06 

A figurky by mohli byt rozne vysoke. Najvyssi asi Zorkal a Vargen a najnizsi asi Choros a Eleanor.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30.1.2007, 12:22 

Takové by sice být mohly.. a také kovové.. a barevné.. - jenže to všechno by posunulo cenu pořádně nahoru.

Když se podívám na zpracování Dornu kritickým okem, vidím velice pěkný kompromis mezi kvalitním zpracováním a nenáročnou výrobou. Tím, že se kompletace posunula na konečného zákazníka se cena určitě rapidně snížila.

Předmět příspěvku: Figurky
OdeslatNapsal: 31.1.2007, 14:50 

Jistě poměr kvalita a cena je výborný .Mam jen jednu vítku k figurkám mohli by mít kvůli přehlednosti na vrchu ještě jednu samolepku.Stačilo by malé nalepovací jméno. Urychlilo by to hru hráč nemusí pokaždé zkoumat z kím hraje (kouknu a vidím) .Pro začátečníky myslím velice dobré... :lol:

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01.2.2007, 09:11 

samolepka na vrchu by zvysila prehladnost, ale stratili by sa situacie ked by hrdina skackal po usiach :D
pre tych co este nevyhodili tie papiere kde boli samolepky: mozete vyuzit zvysne biele miesta a vyrobit si tie popisky sami :)

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01.2.2007, 19:40 

rozhodně si myslím, že cena zvýšená o pár korun a zlepšená kvalita provedení (zejména figurky hrdinů) by prospěla. Kompletace mi nevadí, ale lepení papírků na kvádříky je porod... (obvzláště když jsou papírky o čtvrt milimetru větší než hrana kvádříku)

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01.2.2007, 20:19 

666 píše:
rozhodně si myslím, že cena zvýšená o pár korun a zlepšená kvalita provedení (zejména figurky hrdinů) by prospěla. Kompletace mi nevadí, ale lepení papírků na kvádříky je porod... (obvzláště když jsou papírky o čtvrt milimetru větší než hrana kvádříku)

Neřekl bych že je to tak hrozné, na celou kompletaci mi stačila jedna přednáška ve škole. Papírky jsou sice o malinko věší, ale nikdy nemůžeš zaručit, že to bude absolutně stejně široké (mám zkušenosti od soustruhu, kde byla povolená rezerva třeba 0.3 milimetru na každou stranu) a jakákoliv zkušenost s lepením (třeba modely z ABC) se s tím vyrovná.

Kvalita by sice asi stoupla, ale nemyslím, že by cena byla jen o pár korun větší. Když se podíváš na ceny figurek k DrD, ty starší a méně detailní, tak barevná je kolem 70,-. Řekněme že by se použili nebarevné, tak 50,- za kus. Při 10 postavičkách je to zvýšení ceny na takřka dvojnásobek. To už je dost citelné, zejména pro žáky a studenty, kteří jsou přeci jenom základnou tohoto typu her.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02.2.2007, 12:37 

Já se ale nebavím o figukách (mmch. - kdyby se daly nějaké ucházející figurky za cca 200 Kč dokoupit jako add-on ke hře, tak bych neváhal), ale o lepším provedení kvádříků/samolepek - samolepky to chce menší než kvádříky a místo 4 jednohranných dílků dva dvohranné (už se to tu řešilo). Pak to chce, aby kvádříky nebyly větší než hexy ne plánu a poslední věcí je samolepka na vršek kvádřku.

Všechna výše uvedená opatření by hru příliš neprodražili a předpokládám, že do druhého vydání bude většina výše uvedených opatření (nebo něco podobného, co by řešilo současné problémy s kompletací a přehledností) implementována.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03.2.2007, 14:57 

To máš pravdu, už se to tu řešilo a souhlasím s tím. Kvádříkům bz neškodilo být trochu menší, ale mám pocit, že pak už by se musely tyče dělat na zakázku. Nemám to teď u sebe, abych se podíval na rozměry, ale mám pocit, že je to nějaký standartní rozměr, kterého se dá koupit balík a pak nasekat na kousky.

Předmět příspěvku: figurky
OdeslatNapsal: 05.2.2007, 08:48 

No není problém si je objednat, i když nejsou dělány přímo k této hře. Většina by se jich dala použít. Třeba takový Almanor, Choros,... Obrázek najdete tady:
http://obchod.altar.cz/index.php?main_p ... cts_id=266

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05.2.2007, 11:07 

tieto figurky maju prilis velku podstavu :)

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24.4.2007, 21:27 

Pokud jsou figurky na hexech vedle sebe tak se pořádně nevejdou. Osvědčila se mi výroba postavičky z dřevěné kulaté tyčky průměr 12 mm. Polepeno dvěma samolepkama - jménem postavy a vlastní postavou.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.5.2007, 15:39 
 ICQ  Profil

jj já to udělal přesně jako jarda akorát mám trochu menší průměr... Prostě si s nějaký drěvený tyče(průměr 10-12mm) nařezat kratší kousky(asi 3cm) na to pak dát dvě s těch samolepek co byli na krychličky a je to... Hra je pak přehlednější a i ty figurky jsou hezčí:)

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09.11.2007, 14:04 
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Možná to tu už někde zaznělo ale nevšiml jsem si toho ... na hexech by možná byly dobré místo kvádříčků válečky ... v průřezu kruh o průměru třeba 1 centimetr - figurky by si tak třeba v sevřené formaci bažinách nemusely překážet rohama.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02.1.2008, 21:18 
 ICQ  Profil

to s těma figurkama z DrD se mi nezdá moc šťastné řešení, z těch nových (DrD+) mám doma Krolla a hraničáře, ty by se na malinkaté hexíky fakt nevešli ani náhodou.. jako ostatně i u hexového papíru na DrD.. v tomhle jsem altar nikdy nepochopil, když už dělám figurky pro hru na hexovém/ čtverečkovém papíře tak proč jim dělat nepravidelný a veliký podstavec...

bohatě by stačilo, kdyby ty čtvercový podstavy nepřečuhovaly přes hexy... udělat je tak 3/4. to by bylo OK :wink:

to Sir Johny: lol :lol: je těžký si přečíst příspěvek na který odpovídám viď :D

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina