Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: První hra
OdeslatNapsal: 05.1.2007, 00:38 

Na popáté jsem konečně našel obchod kde Dorn byl (v Praze, úspěch až v Černém Rytíři), během jedné přednášky si ho zkompletoval a večer jsme hned stihli první hru.

Hráli jsme v pěti, já jako Zorkal a ostatní ve složení Ragnar, Gor, Almanor, Elanor a Choros. Pravidla jsme si osvojili rychle (jen někteří měli problémy s tím, že se útočí až po pohybu :) ). Přesto se na obou stranách vyskytli poměrně fatální chyby.

Choros s Ragnarem suveréně naběhli pro poklady do bažin, zbytek šel do Dolů. Doly jsem nechal a Ch+R obtěžoval hermany a pomalu jim ukapával krev. Stále se cítili suveréně, než přišel rituál Blata zoufalství. Pak ale přišla chyba moje, kdy jsem zapoměl na blok a Ragnar místo mrtvý skončil se životem. Při přesunu k Vědmě ho pak překvapil zával před ní a druhým jsem uzavřel teleport kterým prošel Gor. Choros se poté zachránil Požehnáním, které mu přivolalo Gora se svitkem ohnivého dechu. Ale krve už bylo dost na druhou úroveň a nová várka Chorose dorazila. Pak další chyba má, kdy jsem chtěl přivolat další na Gora, ale všichni hermani už byly rozebráni ve zkušenostech.

Celou dobu se A+E pohybovali v Dolech kde sbírali poklady a já je obtěžoval jen minimálně. R se prosekal závalem a schoval u vědmy, a přiblížený upír nalákal ve vidině úrovně Gora. Dva došlí kostlivci a 2 čerství hermani ho dodělali. Záhy přišli posily ze záhrobí, mumie v dolech posekala E a v dalším tahu jsem jim ji sebral Rošádou a poslal na R. A poté ještě přízračná proměna.

Postavy se stále nevzdaly, R dokázal postoupit a A+E vylezli z dolů do Dornu. Já začal plnit rituální místnost a manévroval abych se vyhnul kouzlům A. R sbíral artefakty, čímž mi mile přispíval nestvůrami. R pak seslal šipku do místnosti a pak ho přepadl protiútok a 3 čerství kostlivci zezadu. Z 6 na 2 a zalezl raději do fontány. Načež ho zachránila Požehnáním E kdy dostal 2. Po dalším tahu a dalším kolečku nestvůr se prohodil s A který se sice sám zranil, ale tím zabyl najednou 4 nestvůry, dostal postupový život a 2 z fontány. Další nápor už ale nepřežil (2 gorgony, 3 píkaři a mumie) a postavy pod vlivem Chladomorky se vzdali.

Celkem asi 3,5 hodiny a fajn zábava. Hra za Zorkala je fajn (poslouchat postavy, jak se domlouvají, naivky nevědíc, že příjde ten a ten rituál co je vyhladí), ale příště si chci zkusit postavu.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05.1.2007, 03:38 
Site Admin
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Výborný příběh!

Až budeš hrát za postavy, tak se maximálně pouč z toho, co víš, že dělali za chyby. Naprosto nejhorší je jít někam sám. Druhé nejhorší je jít ve dvou do bažin, protože prostá matematika ti řekne, že:

dvě postavy na první úrovni mají zpravidla každá po jednom útoku. Hermani se líhnou tři za dvě kola a mají po dvou životech. Postavy i kdyby každé kolo útočili maximem svých útoků (což se nikdy nestane), tak za dvě kola zabijou maximálně dva hermany. Výsledek je, že čirým přečíslením nestíhají hermany odsekávat a i když se bojuje, tak nestvůr neubývá, ale přibývá.

Trochu od toho může odpomoct Choros s otočkou, ale ten je stejně pomalý jako hermani. Gor může také zabít hermana jednou ranou, ale sám se tím zraní, přidá krev Zorkalovi do zásoby a navíc výměnou získá pouhou jednu zkušenost.

Bylo by záhodno, aby tu větší množství reportů už pomalu začalo podávat zprávy o vítězstvích postav. Dosáhne se toho jen tím, že se postavy nebudou rozdělovat, budou si krýt záda, budou vědět, že existuje rituál na závaly, na prodloužení kroku nestvůr o dva a další.

Také je potřeba silně kooperovat, chodit si na pomoc ihned, jak začne být nebezpečno a ne čekat na předsmrtnou křeč a pak se divit, jaktože to druhá skupina nezvládla. Také je potřeba si pomáhat v tom smyslu, že se nejdřív levlují některé postavy a později jiné. Je velmi hloupé, když má každá postava tři XP, což je všem naprd, místo toho, aby měly dvě postavy už druhý level a mohly rozdávat zdvojené útoky a podobně.

Jsem zvědav jak dopadne vaše další hra. Výhra za postavy je výzva! Doufám, že to zvládnete a rozmáznete Zorkala po tom jeho patetickém trůně!

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina