Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: České Budějovice 15. 7. 2007
OdeslatNapsal: 16.7.2007, 16:49 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Po delší době jsme já a má snoubenka Katka sedli k Dornu, a protože si chtěla vyzkoušet, jaké je to v roli hrdinů, hrál jsem tentokrát Zorkala já.

Složení družiny: Eleanor, Gor, Guelin, Choros, Vargen
Zorkalovy rituály: Blata zoufalství, Černý pramen, Krysy mají hlad, Prokletí učedníci, Trnový portál, Zombiina touha

Na počátku se hrdinové rozdělili – Guelin a Vargen se vydali do dolu, zbytek do bažin. Z předchozí hry se mi osvědčilo používat kombinaci krys a kostlivců, přičemž kostlivci se relativně rychle přesunovali do dolu připraveným teleportem. Zbývající nestvůry jsem soustřeďoval tak, aby mohly zasáhnout jak v dolech, tak v bažině.
Guelin s Vargenem se hlouběji do dolu nedostali; sice pozabíjeli několik krys a kostlivců, avšak i já získal potřebnou krev na přechod na druhou úroveň. Zbytek dobrodruhů zatím vesele vybíral poklady v bažině. Chorosovi se při tom povedla hezká otočka, když mi pobil zombie, které jsem neprozřetelně nechal na druhé straně teleportu.
Posléze se Guelin s Vargenem rozhodli ustoupit z dolu a připojit se k ostatním v bažině. V tu chvíli jsem vyvolal Blata zoufalství a vzhledem k noční fázi tři nově vyvolaní hermani spolu se zombií, která se do bažin přesunula teleportem, ošklivě zranili Eleanor. To zbylé dobrodruhy, kteří se už začali vydávat do nitra Dornu a sváděli první testovací půtky s krysami a kostlivci, přimělo k návratu do bažin. Zde se pustili do hermanů, takže ti sice umírali v hojném počtu, ale v nočních fázích se mi dařilo je opětovně vyvolávat a dobrodruhům škodit. Choros se sice v bažinách vyšplhal na třetí úroveň a stal se nebezpečným postrachem nestvůr, tím mi ale vrátil řadu pobitých hermanů. Díky koncentraci hermanů se mi následně povedlo téměř zabít Vargena, jenž se následně uchýlil k vědmě a na několik kol byl vyřazen.
Choros s Gorem se poté vydali do podzemí, kde mi Choros pomocí svitku teleportace a šikovně provedené otočky vybil prakticky všechny nestvůry. Mně se však na druhou stranu podařilo ještě jednou napřít své síly v bažině a soustředěný útok hermanů eliminoval Eleanor.
Po hře jsme se shodli, že nyní nastal zlomový moment hry. Kdyby se Katka rozhodla zaútočit na Dorn, měla by prakticky volnou cestu k Zorkalovi s minimem nestvůr v cestě. Místo toho se však rozhodla z bažin stáhnout a zkusit průchod doly resp. přes hřbitov. Mně nastřádaná krev stačila na vyvolání rituálů Trnový portál a Krysy mají hlad, čímž jsem pobyt v dolech poněkud ztížil.
Další část hry pak měla manévrovací charakter, kdy se hrdinové pohybovali po okrové cestě a občas zkusili průzkum bojem, zatímco se můj (postupně rostoucí) zástup nestvůr přesouval uvnitř Dornu. Na rozdíl od počátku hry, kdy jsem se soustřeďoval na vyvolání velkého počtu slabých nestvůr, jsem začal vyvolávat rychlé duchy a upíry, abych je mohl využít u rituálu Prokletí učedníci. Posléze se mi znovu podařilo zkombinovat vhodný rituál a vyvolávání, když byl Guelin při průzkumu hřbitova v noci zaskočen třemi zombiemi s možností krýt útok. Takto získaná krev mi pomohla k přestupu na třetí úroveň. Posléze si Katka uvědomila, že se mé nestvůry nebezpečně shromažďují v rituální místnosti a ona se dosud neodhodlala k útoku.
Proto hrdinové vedení Chorosem vpadli do podzemí, ale nebyli schopni projít dále k rituální místnosti – tak se zdržovali na hřbitově, kde jim život ztěžovaly stále se objevující zombie (ti největší bijci mezi dobrodruhy už byli na třetí úrovni, takže se mi neustále vracely). Choros si posléze došel pro artefakt u fontány, ze které se doléčil. Poněkud rozmrzen jsem nyní fontánu otrávil a chystal se na seslání Prokletých učedníků. Udělal jsem chybu v tom, že jsem si neuvědomil, že na třetí úrovni si mohu vybírat druh silných nestvůr a mohou přicházet do hry i hřbitovem. Když mi to došlo, začaly vylézat mumie a na hřbitově bylo pěkně horko.
Když se mi následně podařili Prokletí učedníci, byla rituální místnost rázem plná. Katka se rozhodla pro závěrečný útok, ovšem mně se povedlo sevřít Chorose mezi tři zombie, mumii a kostlivce, takže po jejich frontálním útoku mu zbyl jeden život. A jelikož ostatní nedokázali všechny tyto nestvůry pobít, v dalším kole padl i Choros. Za této situace Katka rezignovala a já jako Zorkal si připsal bod.

Po hře jsme se shodli, že klíčovým byl právě onen moment, kdy měla zariskovat a vyrazit k rituální místnosti, cestou pobrat potřebné artefakty (zde ji ještě zbrzdilo, že se rozhodla nepřidávat mi silnou nestvůru a nevyzvedla artefakt z bažin). Poskytla mi tak možnost nabrat druhý dech a doslova vydupat ze země novou armádu.
Tato kombinace hrdinů se ukázala jako perspektivní, zejména pak Guelinova schopnost nezadržitelného postupu. Choros se svou otočkou vybavený teleportačním svitkem, kterým se může dostat mezi nestvůry, dokáže nadělat také pěknou paseku. Gor je také velmi dobrý a rozhodně se vyplatí dostat ho na druhou úroveň i za cenu krve pro Zorkala. Eleanor a Vargen díky svým pohybovým schopnostem celý tým dobře doplňují a mohou operativně zasahovat.
Mně jako Zorkalovi se osvědčila v podzemí kombinace krys a kostlivců, kteří se umí velmi dobře podporovat. Také se mi zdá, že se vyplatí útočit skoro vždy, když je naděje na nějakou tu krev, neboť zabít silným Zorkalem silného hrdinu je relativně snazší než slabým Zorkalem slabého hrdinu.

Podtrženo sečteno, po dlouhé době si nás Dorn opět získal a těším se, až si zase znovu zahrajeme.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina