Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Seznamování s Dornem
OdeslatNapsal: 01.6.2007, 01:12 

Dorn jsem si odnesl domů asi před měsícem a zprvu jsem nevěděl, na které oběti ho otestuju jako první. Moje první hra se žel nevyvedla, neboť pokud máte bratrance pošuky, kteří po pěti minutách chytí ponorku, jeden s Vargenem vyběhne doprostřed Dornu, zahraje dvě tváře hrdiny a na místo sebe dosadí bráchova Almanora, načež je mu vysypán zbytek obsahu krabice na hlavu, nedá se svítit, natožpak hrát.

K další hře jsem se dostal se spolužákem na praxi. Rozhodli jsme se asi v devět večer, že hru vyzkoušíme, načež hra trvala asi do dvou do noci. Sestava: Choros, Almanor, Eleanor, Ragnar, Riel, tedy bez healera. Masivní útok do bažin a masivní ústup zpět. Pomalu jsme začínali rozumět principům hry a začaly létat první nestvůry a kapky krve, když se někdo přepočítal. Hra by měla skončit u fontánky pod hřbitovem, kam se navalila spousta zombií na Ragnara, Almanora a Riel, ale díky děrám ve znalostech pravidel se podařilo hrdinům z nejhoršího vysekat. Další cesta vedla k červeňákům a k artefaktu u krypty. Hráč za hrdiny se ukázal jako dobrý taktik a zázrakem se mu povedlo během masivních přesunů a kličkování ztratit pouze Eleanor (oproti ostatním postavám se nedostala ani na 2. level) a těsně před Temným chrámem se mi povedlo odříznout a zlikvidovat Almanora (2.level) Do temného chrámu s artefakty vstoupila trojice Riel (3. l), Ragnar (3. l) a Choros, přičemž poslední jmenovaný byl v posledním tažení a Zorkal (3.l) ho okamžtě popravil. Rozpoutala se řež, která skončila situací, kdy se v Bráně Osudu setkali Zorkal (1 život) s Ragnarem (4 životy) s upírem, zombií a krysou v zádech. V Tahu Zorkala. Zorkal, neboť neměl kam utéct, neměl na vybranou. Musel zaútočit vším, co měl, tedy připojit ke čtyřem útokům nestvůr i útoky vlastní, což při jednom Zorkalově životě a Ragnarově útoku z obrany znamenalo jediné.

Hra skončila remízou? Nebo spíše, hrdinové mohli oslavovat svoje vítězství in memoriam. Stalo se vám to někomu? Je jasné, že k tomu došlo v důsledku taktických chyb a taky byla remíza vzhledem k vypjatosti duelu elegantním řešením, které se mi docela líbilo. Ale jak takovou situaci hodnotíte?

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01.6.2007, 09:02 

Pěkný report. Nicméně hra neskončila remízou, protože přestože je Ragnarův útok z obrany zvláštní schopnost, vyhodnocuje se jako normální útok. To znamená, že Zorkalovi na 3. úrovni ublížit nemohl, pouze mu odebral blok na další kolo postav. Což už mu bylo k ničemu.

Předmět příspěvku: utok z obrany
OdeslatNapsal: 03.6.2007, 19:35 

Pekny report, a spis bych souhlasil s tim, ze to zaslouzilo remizu. Nicmene Vilda ma pravdu, ze se Utok s obrany i Guelinuv Mistr tesaku pocitaji jako utoky sveho druhu a tudiz je lze vykryt (tyka se to hlavne ducha a vylepsene zombie). V pripade Utoku z obrany si tim ale nestvura vyplytva svuj blok pro nadchazejici tah hrdinu.
Souhlasim ale, ze je to diskutabilni a v pripadnych reedicich to urcite bude jasneji vysvetleno.

Předmět příspěvku: Re: Seznamování s Dornem
OdeslatNapsal: 16.6.2007, 17:05 

hodne zajimave... muj vlastni DORN je teprve na ceste z Altaru ke mne, tka se tesim az se m pridam prispevek ze sve prvni odehrane hry...

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina