Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 7 her na Švp
OdeslatNapsal: 28.5.2007, 21:56 

Už je to delší čas co jsme hlídali děti na škole v přírodě, a zabíjení nestvůr v Dornu bylo přirozeným způsobem relaxace, ale pokusím si vzpomenout na co nejvíce dojmů a postřehů

3 hry probíhaly ve stylu jeden na jednoho, já proti Filipovi. 2x jsem byl za Zorkala a jednou za hrdiny. Všechny 3 jsem sice vyhrál, ale pobavili jsme se u nich nejvíce.
Momentky:
- hromada nestvůr blokuje vstup do Dornu od Dolů, zatím co je Almanor v kombinaci s Gorem mrazí co kolo ledovou smrští (jen díky svitku teleportu byl Choros schopný se jim dostat do zad)
- postavy čekající na čerstvě vylíhlé nestvůry z artefaktů
- silně odolávající potavy a pak v jednom kole najednou zemřou 2
- 1 mrtvá postava a 21 nestvůr celkem (v tuto chvíli Filip vzdal :) )
- Vargen s Riel uspěšně se prosekajíc se zavalených dolů pronásledováni nestůrami
- poprvé vůbec hrající Kaedrak
- neustálá Filipova schopnost nechávat si život rezervu tak, že jsem mu nebyl schopen dodělat postavu
Tyhle hry byly rozhodně nejstrategičtější bitva mozků, oba jsme měli úplné informace o svých možnostech. V takovýchto hrách se opravdu těžko vítězí obyčejným přečíslením, protihráče musí překvapit nějaký rituál nebo požehnání. Druhá možnost je chyba soupeře, zvláště pak přepočítání o jedničku. Takhle zemřeli ty 2 postavy najednou.

Další skvělá hra byla já s Filipem proti Báře, která si vyzkoušela Zorkala poprvé. Jako handicap jsem si vzali pouze 4 postavy, každá se životem navíc. Nějak jsme si jen nevšimli, že Bára měla mít dražší rituály. Složení Choros, Ragnar, Vargen a Riel - náhodně tahané, tedy bez léčitele - nelehká situace. Prosekávali jsem se od bažin a nejtužší bitvy probíhaly u vstupu do krypty. Bok nám kryl zával na Z6, projevila se síla Ragnara coby blokera s podporou riel zezadu. Choros se pokoušel o obchvat a záhy se zase vracel zpět a riel mu šla na pomoc. Vargen úspěšně obchvátil přes blata se zastávkou u Vědmy a nakonec jsme úspěšně vyhráli. Postavy byly půl hry takřka neustále na jednom, dvou životech a byla to první hra, ve které skončili všichni, včetně Zorkala na třetí úrovni.

Zbylé hry byly víceméně klasické, ve 4 lidech, jednou si Zorkala vyzkoušel i Michal. Tu vyhrály postavy, tu Zorkal. Rozhodně jsem se bavili, jen budu muset vymyslet, jak udělat Dorn skladnější - v krosně zabírá nešikovné místo :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina