Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: report - frontalni utok (pokus)
OdeslatNapsal: 26.12.2006, 21:22 

Report:

Složení : Já - Zorkal
K1 (kolega1) - Gor, Kaedrak
K2 - Almanor, Ragnar, Gruelin

Pzn. volba dvou léčicích hrdinnů byla čistě pokusná a zde se ukázala(při vhodné hře) i docela funkční

Hrál jsem tedy já proti dvěma přátelům s výše jmenovanými hrdiny, hra začala tak, že K1 šel prozkoumat stoky, zatímno K2 bažiny. Zatímco postup K1 ve stokách byl v podstatě bezproblémový (pro hrdiny) ve stokách se hrdinům vedlo mnohem hůř, asi proto, e jsem se rozhodl na ně zaměřit (měl jsem rituál Blata zouflství) - bažiny se tak za chvíli nebezpečně zaplnily hermanny, jedním upírem a dvěma zbloudělými kostlivci. Rozhodl jsem se postavy zatlačit zpět a slabé potvory pak přesunout portálem k rituální místnosti, což se mi také vydařilo, došlo však pouke k malé konfrontaci když jsem nepočítal s tím, že hrdinové svorně využijí lektvary rychlosti (Asi první chyba Zorkalova - něpořítat na hex přesně, pamatovat, že i hrdinové mají něco v rukávě) a zdrhnou dříve něž jsem čekal. Každý s jednoživotovou ztrátou (myslim) se tedy K2 vydali po ceste okolo stok, která mezitím skoro celé vybílíli Gor s Kaedrakem. zatímco se (všech pět!) hrdinů dostávalo do kobek, vyměnovalo předměty a lečilo rituální místnost ze začele velmi rychle plnit (v bažin umřel jedinný hermann a obětovaný upír) slabými nestvůrami, která jakoby si ani nevšimali hrdinů. Když toto postavy viděli, okamžitě se vydali na frontální utok Dornem do rituální místnosti do které planovali zaútočot dvěmi "východními" východy. Jenom poznámka, díky obětavosti dalšího upíra se mi podažilo zakouzlit Trnový portál, to aby se postavy nedostaly (alespoŇ ne lehce do absolutbě nechráněných bažin a nevybrakolavy poklady jež jsou jen kousíček od telepotru. Těsně před plánovaným útokem však nestvůry evakuovaly rituální místnost, umřely snad jen dvě Krysy a zombie, z frontálného útoku nebylo nic, nasledoval však Zarkalův protitah, z portálu vyšli dva Hermanni(noc+BZ) a menší družinu ze zadu napadl duch, navíc zdánlivý úprk posloužil Zorkalovi k Tomu aby dostal poslední krev potřebnou k zakouzlení spojení dvou slabých nestvůr na silnou (k tomu sloužili průběžné pertyzánsko-sebevražedné utoky rychlých příšer provaděné celou dobu). Postavy sice nestvúry po urputném boli povraždili (zbyla jediná prchající gorgona), ukázala se síla Ragnara (víc obran, utok z obrany) který při něm spolu s Gorem potoupili na 2 uroveň. na druhou urověň postoupil i Almenor, teho se mi však podařilo zabít. Bitka by pro hrdinnyjistě skončila mnohem húř, kdyby nepoužili svitek ohnivého dechu a hned dvakrát lektvar řidavající utok, Můj cíl se však podažil, Zorkal postaupil na druhou úrověň a jedan hrdina byl mrtvý. Hrdinové se rozhodli jít si k praamenu vyléčit rány (paradoxně to potřebovali jen Kadreak a Gor) a při té přílažitosti začít se sběrem artefaktů. po chvíli byly hrdinové opět valéžení, dva artefakty sebrány, a hlavně opět rozděleny. Zde udělal K2 velkou chybu když se nevšímal trnového portálu a konky kdy se schovávaly dvě zombie. Na ně totiž v noci spolu se třemi hermanny (moc+Zorkal na 2. úrovni) zaútočili. nezpůsobili moc ško, ale hermanni vrdrži opravdu moc (2 životy) navíc stále přilézali noví. hrdinové je však celkem v pohodě zabíjeli, navíc zřejmě měli léčicí lektvary v zásobě. Gor s Kaedrakem se proto vydali pro třetí artefakt zatímco se Gruelin spolu s Ragnerem (který již byl teěně před třetí úrovní) bez problémů bránili. Brzo mi došla moje chyba - došli hermanni. všichni byli u postav jako trofeje. Gruelin a Ragnar si tedy mohli odpočinout, ne nadouho, když Kaedrak zabil zdánlivě zapomenutou krysu a postaupil o uroven měl jsem upet tři hermanny a navic byla noc. Postavy nepočítali s ničim špatným, a obnovili statečný boj, poblém si uvědomili, když se místo jednoho hermanna objevila mumie a místo zombie toulavá gorgona (Temná rošáda) Paralyzovaný Gruelin se nedokázal ubránit a umřel. o kolo později postoupil Ragnar na třetí úrověň, sice dokázal bez problému vibít vše co zůstalo v jeho okolí, dokonce přesně v okamžiku kdy dorayil Gor s Kaedrakem. Ve třech už neměli hrdinové velkou šanci, první zemřel Gor, těsně po přestupu na třetí urověň, když zbyli jen Ragna s Kaedrakem rději se, mezitím také postoupivšimu Zorkalovi vzdali.

Chyby postav : 1, postavy se nechaly v bažinách poměrně jednoduše zastrašit a Zorkal tak shromáždil do začátku velký počet nestvůr.
2, rozděliní postav možná nebylo nejlepší, ale díky obratnému hraní se nec kritického nestalo

3, postavy se nechali vylákat a "Frontální útok" mohl být proveden(hlavne u K2) s větší opatrností

4, postavy nenapadlo prož ustal hronadný útok hermannů, a i když v podstatě nohli odhadnou že bude obnoven vůbec to nečekaly.
5. opakovanná 4

Chyby Zorkala 1. opomínal jsem to, že hrdinové mohou mít docela silné předměty (O.dech, maska medůzy...)

2. stejně jako výše plus poučení nachávet si pár políček rezervu (pokud to jde, a ono to šlo)

3. úplně pjem zapoměl na to, že Kaedrak získa na druhé urovní ůtok navíc, podobně i Ragnar vyvraždil haldu slabých nestvůr rychleji než jsem předpokládal (počítal jsem i s tím, že bych jej mohl zabít po Gruelinovi)

Hra byla zábavná, zpočátku vyrovnaná (hladký postup v kobkách x úprk v bažinách), pak následoval zvrat když byl odvrásen "frontální útok" (přiznámse, že, vidouce všech 5 hrdinů pospolu jsem se trochu i bál). a stejně tak později, když postavy mysleli že vyhrají hladce i ve čtyřech byla hra díky jejich obratného hraní téměž vyrovnaná.

Rauksul

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina