Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Drobek vs nat 2
OdeslatNapsal: 06.7.2009, 16:32 

První hra:
Drobek Zorkal (posily ze zásvětí, krysy mají hlad, zombina touha, temná rošda, poslední dvě nevím)
Nat hrdinové Almanor (Síla hněvu), Vargen (Přádní smrti), Ragnar (Vítr ve vlasech), Gor (Vědmino pouto), Choroš (Astrální poutník)

Většinou si hrdiny losujeme kompletně, ale tentokrát jsem projevil přání vybrat si Almanora a Choroše protože jsem si s nimi ještě nezahrál. Zbytek družinky byl vylosován. S Drobkem jsme se dohodli na tom, že duch může prolétávat skrz hrdiny a nestvůry podobně jak má Vargen probíhání, pak ale nemůže blokovat. Nakonec jsme se shodli, že taková kombinace by byla příliš brutální a buď bude moct duch prolétávat a nebo blokovat po celou hru. Teprve teď mi došlo, že jsme se původně o možnosti prolétávání bavili u upíra v netopýří formě. Takže příště.

Hrdiny jsem se rozhodl tentokrát rozdělit. Do kanálu jsem poslal Almanora s Vargenem. Cíl byl nalevelovat Vargena s tím, že budu sice dávat kapky, ale budu regenerovat s krysama. Kanály jsem prošel krásně. Jak V tak A skončili s 4 expama, jen Alamanor musel vypít lečívý lektvar (ohnivá koule + nějaké zranění).

Choroš, Gor, Ragnar šli vybrat bažiny. Tam byl souboj o něco tvrdší. Chtěl jsem nalevelovat hlavně bojovníky a Gora používat jen jako léčitele. Šlo to ztuha. Hlavně Choroš schytal nějaké zásahy. Drobek celou dobu nasazoval jen malé potvory žádnou červenou a zahrál Zombiinu touhu. Nakonec jsem se, ale vysekal, sebral artefakt a portálem vtrhl do Dornu. Na probití se portálem padl jeden svitek ohnivého dechu (našel jsem v bažinách dva). Almanor s Vargenem prošli druhým portem a sraz měl být před bránou osudu.

Drobek najednou neměl žádné příšery a mně se dýchalo opravdu velice snadno. Viděl jsem to na rychlé ukončení. Ragnara jsem poslal pro co je vedle portálu a Gorem, Almanorem a Vargenem jsem mířil k artefaktu vedle červeného líhniště. Ragnar se dostal do potíží se zombáky a tak mu Choroš vyrazil na pomoc. Měli sice blok, ale tihle dva jsou vážně mazáci a za kolo nebylo co řešit. Ragnar postoupil také na druhou. Před branou osudu proběhl další taktický souboj. Vyplítvala se magická šipka a vlastně na druhou postupují všichni kromě Gora. Gor běží pro artefakt. Nahoře nakonec Ragnara přesouvám k ostatním třem a Chorošem beru artefakt s tím, že ho přenesu k družině astrálním poutníkem. Jenže ouha.

Ragnar po cestě bere poklad a místo blyštivé cetky nalézá hermana. Nemůže ho zabít a doháního jej zombáci a krysy. Fuj! Tohle sám nemá šanci zvládnout. Na druhé straně nasazuje Drobek 2 velké (1 za artefakt). Ducha a mumáka. Špatně jsem postavil Vargena a mumák probíhá na Almanora a duch proletí skrz. Almanor je uvězněn v úzké chodbě a vypadá to, že nemá šanci přežít, protože další kolo další kolo přiběhne kostlivec a krysa. Nakonec Vargen hraje přání smrti a zabijí ducha. Gor vymete mumii a magickou šipkou zabijí kostlivce. Almanor přežívá. Na druhé straně dostává šílené kapky obklíčený Ragnar proto se nakonec Chorošem teleportuji u něj napomoc. Přicházím o spoustu životů, ale všichni nepřátelé jsou zabiti.

Jenže smrt se plíží po špičkách. Pán Dornu hraje Posily ze zásvětí, vylíhne jednu velkou nestvůru a zabijí Gora se čtyřmi životy. Všechny nestvůry jsou naštěstí ihned zabity Almanarovou Ohnivou koulí a Vargnem. Bohužel jsem s Gorem přišel o druhý Ohnivý dech a léčivý lektvar. Řeknu vám, není rozumné stát u červeného líhniště moc dlouho. Protože už si přesně nepamatuju jak, ale přicházím i o Vargena. Pán Dornu získává 3 level.

Měl jsem 3 artefakty a tak jsem si řekl, že to ještě dohraju. Příšery jsem jakž takž zvládal, ale měl jsem málo životů u hrdinů a samotný Zorkal by mi každým tahem zabil jednoho hrdinu. Prostě otevřela se brána a já umřel.

Sám nevím, kde jsem udělal chybu. Průnik do Dornu byl nejlehčí, jaký jsem kdy viděl. Drobek po celou dobu hry neměl téměř žádné příšery. No… prostě mě ukousal. Jen se mi potvrdilo, že Almanor je strašně zranitelná postava a člověk na něj musí dávat šílený pozor. I když pán Dornu nemá moc nestvůr.

Hra druhá:
nat Zorkal (Prokletí učedníci, 2 malé za jednu velkou, Země se probouzí, Chladomorka, Černý pramen a posily ze zásvětí)
Drobek hrdinové Vargen (Vítr ve vlasech), Ragnar (vědmino pouto), Kaderak, Riel (dvojí tvář hrdiny), Eleanor (zapálená lýtka).

Drobek si chtěl všechny hrdiny vylosovat s tím, že by měl možnost jednoho vyměnit. Družinu si nakonec nechal. Já se rozhodl pro ducha s blokem.

Drobek rozdělil družinu podle mého vzoru a Vargen s Eleanor se vrhli do stok zatím co zbytek družiny do bažin. Jako velkou nestvůru jsem si vylosoval ducha a tak jsem se rozhodl pro střet v kanálech. Nelenil jsem a poslal tam kostlivce jednoho za druhým. Ducha jsem použil jako špunt, takže Vargen se nemohl léčit krysama a vlastně se dostali jen pro jeden poklad. Eleonor sice skákala okolo a zabíjel, i Vargen získal několik skalpů, ale duch a kostlivci zafungovali skvěle a oba nakonec museli ze stok utéct do města se vyléčit. Mně to ovšem dalo level! Bažiny jsem v podstatě vzdal. Sebral jsem tam asi jednu nebo dvě kapky a stálo mě to 4 příšery.

Drobek sjednotil družinu a do Dornu vtrhl z bažin. Vargen s Eleanor u líhniště červených a ostatní tři u druhou chodbou ke kostrounům. Nutno podotknout že spojovací chodba byla zavalena. Já z kanálů stahoval kostlivce a krysy z kanálů. Zahrál jsem černý pramen a vyléčil si ducha, hrdinu kanálového boje. Teď udělal Drobek šílenou chybu. Díky 2lvl který jsem měl fakt brzo a tomu že v bažinách sebrali artefakt jsem hodně vylíhnul upíra a druhého ducha. Ti se vrhli na Vargena a Eleanor. V následujícím kole pokud by Drobek neutel bych zabil Vargena. Drobek neutekl. Zahrál dvojí tvář hrdiny a vyměnil Riel s Vargenem. Vargen šel k Vědmě (o políčko nedošel). Riel díky magické šipce a zabila s Eleanor ducha i za cenu toho že na ni šly další kolo 4 útoky! Přižívá s jedním životem a prchá i s Eleanor zpět do bažin.

Na druhé straně se Kaderak a Ragnar pokoušejí přejít přes hřbitov a Drobek dělá další chybu. Staví Ragnara tak, že na něj můžou 3 kostlivci a někdo zblízka. Nasávám 8 kapek a chystám příšery pěkně po dvojičkách na Přízračnou proměnu. Drobek není blbý. Chápe, co a jak a jde mi rozbít dvojičky. Bohužel Vagren bere po cestě poklad a potkává hermíka podobně jako minulou hru můj Ragnar. Tím mám zachráněnou jednu dvojici a následně zapomíná Kaderakem zaútočit na kostlivce místo toho útočí na upíra. Díky prvnímu neštěstí s hermanem vyrábím mumii a blokuji v chodbě Vargena a tím ho odsuzuji k smrti. Díky druhé chybě zabijím Ragnara na útok přesně. Drobek se nakonec rozhoduje ještě pokračovat. Zabijí nějaké příšery. Moje kolo. Ukazuju mu kartu Prokletí učednící a Drobek skládá zbraně.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina