Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Drobek vs nat
OdeslatNapsal: 01.7.2009, 18:39 

Dnes jsem sehrál s Drobkem dvě hry Dornu. Původně jsem si chtěl zkusit strategii jdeme rovnou přes zombáky, ale výběr hrdinů mě nakonec zavedl do bažin.

1. hra, nat hrdinové, Drobek Zorkal
Los hrdinů mi přišel velice dobrý, ale jak jsem uvedl výše pro mnou zamýšlenou strategii ne moc vhodný: Eleanor, Ragnar, Vargen, Gulien, Riel. Požehnání nestáli za moc. Většina z nich byla ve stylu "teleportuj hrdinu pryč" a k jejich použití se nedostalo. Za zmínku snad stojí jen Orfeova melodie a píseň rozkolu.
Zorkal taky neměl špatné rituály. černý pramen, 2 malé za velkou a posily ze záhrobí. Další si už nepamatuju.

Družina šla pohromadě a rovnou do bažin. Nebylo tu co řešit. Střelci potřebují otevřený terén. Eleanor s Vargenem mě sice chvíli lákali, abych je poslal do kanálů, ale nakonec jsem si řekl že družinku nebudu rozdělovat.

Drobek nasazoval hodně zombáky a tahal je k portálu. Potvory v bažinách držel mimo dosah a z Dronu přicházeli kostlivci duch a mumák. Hrdinové vybrali poklady v půlce bažin aniž by se s někým střetli a přesunuli se k portálu. Vargen se rozhodl jít pro artefakt a Ragnar se jal strážit portál před útokem zombáků. Původní myšlenka byla naexpovat ho, protože dva bloky se v úzkých uličkách Dornu hodně hodí, zvlášť když za něj můžete postavit Eleanor a dva střelce. Jenže jsem se přepočítal. Čekal jsem že ragnar za své expy odevzdá kapku, ale zapoměl jsem ho krýt ze strany v bažinách. Vrhá se na něj duch, krysa a další zombáci a rázem odevzdává 3kapky. Co horšího. Vargena mi odřízl herma a dalším kolem k Ragnarovi dojde kostlivec a krysa a z Dornu se konečně připložila mumie. Tady jsou i dva střelci prd platní. Začíná horečnaté přemýšlení jak zachránit Ragnara a nepřijít při tom Vargena. Nakonec Ragnar používá Orfelovu melodii. Mumie je odsunuta tak, že dalším kolem nedojde stejně tak kostlivec a krysa. Hrdinové jsou uvolněni ze zon kontrol a nastává krvavá řež, kterou přežívá duch s hermanem.

Drobek pochopil, že chci jít přes portál a přesouvá potvory zpět do Dronu. Ale hrdinové ještě chvíli otálejí v bažinách. Doberou artefakt a zbytek předmětů. Nejdůležitější z tohoto střetu bylo, že Riel postoupila na druhý lvl a stala se lovkyní hermanů. Tím jsem si tak trochu zajistil krytá záda, kdyby přes portál, chtěl Drobek vpadnout s hermany. Drobek mezitm doplňoval stavy příšer a připravoval se. Už na mě čekaly dvě mumie a tři dvojice kostlivec krysa. Všechny má připravené u vstupů do místnosti s bránou. Nechci mu dávat příliš času na nabrání většího swarmu a tak jen beru druhý arťák a vpadám dovnitř. Vylítně pár teleportů, nějaké rychlé nohy. Jeden vstup hlídá Vargen, druhý Ragnar (také už na 2 lvl), třetí vyřeší eleanor s ohnivým svitkem. 2 střelci udělají zbytek. Pán Dornu mi oplácí a většinu útoků odnáší Vargen, kterého jsem použil jako otloukánka. Moje kolo. Drobkovi zůstávají jen 1 mumie a krysa a kostlivci a nějací zombáci mimo.

Drobek se opět stahuje a přeskupuje, hraje rituál proměna a několik malých mrch nahrazuje upírama. Tím mi dost stěžuje situaci, protože jsem chtěl blěskově vzít třetí artefakt a vypustil Zorkala. Ale v tomhle stavu jsem se neodvážil. Vargen potřebuje vyléčit a tak se začínám probíjet k pramenu blízko kostlivců. Tam proběhne poslední větší boj kdy mumie a 2 kostlivci zablokují Vargena na prameni. Pán Dornu si pozdě vzpomíná, že má černý pramen a hraje ho. Bohužel, to už jsou kostlivci s mumii poraženi a Vargen vylečen. Pak jen sebrat třetí arťák vypustit Zorkala a v dalším kolezabít. Konec.

Jak jste si všimli, pán Dronu rituály moc nesesílal. Vůbec neseslal posily ze záhrobí a proměnu až v době kdy jsem vybil většinu malých mrch (jinými slovy pozdě). Tyhle chyby mu hru asi definitivně prohrály. Kombinace hrdinů byla velmi silná, ale přece jen v druhé fázy hry mají málo útoků a takže uswarmovat se to určitě dá.

2. hra, Drobek hrdinové, nat Zorkal
Zbylo nám trochu času a tak jsme si prohodili role. Rituály mi padly výborný: bažiny, blok pro zombáky, posily a temná rošáda... pak na jedno kolo pohyb příšerám o 2, chladomorka.
Drobek si vylosoval Ragnara, Riel, Vargena, Gora a Kaderaka. To je sestava, která hodně vydrží a hodně zabije.

Drobek na začátek družinku rozdělil. Vargena s Ragnarem rozmístil u kanálů a zbytek se vrhl do bažin. Nasadil jsem nějaké hermany, z Dronu přitáhnul duchem a k portálu do bažin stahoval zombáky. V kanále byla krysa s kostlounem. Potřeboval jsem co nejrychleji nabrat krev buď na bažiny nebo na zombáky. Drobek překvapivě kanály minul a vlezl mi rovnou do Dornu k zombákům. Milé :-) I v bažinách Gor vběhnul na kraj Dornu pro poklad, což už tak milé nebylo, protože s hermany a pohybem 5 bych je doháněl jen horko těžko. Duchem jsem vběhl přes portál a i hermany k portálu stáhnul. Část z nich byla na dosach Gorovi, Riel a K. To Drobka přimělo si postup dál do Dornu rozmyslet a jít pro expy. Bohužel pro něj zapoměl na zombáky, krysu a ducha u portálu. 1K mi dáva Gor vymetením hermana. Potřebuju ještě 4 na zombáky. Jenže v dalším tahu 3ma zombákama seberu jen 2K. Tak duch prolétá zpět do bažin a společně s posledním hermanem bere Kaderakovi život. Plán je ovšem jiný. nechat Gora aby vymetl ducha. Povede se a já mám 5 kapek na rituál na zombáky. Po zahrání Ragnar s Vargenem panikaří a stahují se zpět do města vyléčit zranění. Ale zbytek družinky přežívá za použití dvou požehů (Přivolání a Orefova melodie).

Mně se podařilo nasbírat ještě kapky na bažiny, ale jsem skoro bez příšer. V úzkách uličkách Dornu nemám moc šancí bez kostlivců, jenže ti jsou daleko. A tak pomaličku swarmuju a formuju. Hrdinové berou artefakty a poklady. Ragnar se opět připojuje k družince. Protože jsem spíš zvyklý hrát za hrdiny a Drobek za Zorkala, on hraje defensivně a já to nakonec navydržím a postavím mu nějaképříšery do rány. Stejně na ně nejde, ale zaujme obranou pozici. Dávámi možnost prvního úderu. A tak se střetávají Ragnar poboku s Kaderakem za zády Gor a Riel. Druhou přístupovou chodbu kryje Vargen - jenže já tam mám jen zombáky a krysy a hermany, takže je vpohodě. Na R s K naběhne upír, duch a 2 kostlivci. Ragnarovi zůstává poslední život. Vím že o úpíra příjdu, ale mám akorát na temnou rošádu a přišoupnutí mumie, navíc Ragnar nepostoupí na druhý lvl. Jenže... Drobek vytahuje kartičku přání smrti od Ragnara a zabijí ducha, zabijí upíra a Ragnar je na druhém lvl (+ život a 2 bloky), Riel s Kaderakem si taky nějakm bouchnou. Navíc Ragnarovi posílají Ragnarovi posílají silný léčivý lektvar a Gor léčí další život. Bum, Ragnar je zase na 5 životech a já zůstávám sedět s otevřenou pusou.

Ale ještě by to šlo, říkám si a přemýšlím nad zahráním nějakého rituálu. Rošáda nemá cenu a na Chladomorku - poprvé co bych ji fakt užil - mi schází 1K. Takže nakonec se stahuju. Hrdinové probíhají do další chodby a já na ně zase vlítnu. Ale efekt nijak velký. Ragnar to zase schytá a Gor ho vyléčí. Ale tentokrát mám lepší pozici. 2 zombie, za nimi 2 kostlivci a gorgona. Už mám celkem šílený swarm. jenže Kaderak používá meduzinu masku a celý mi ho zmrazí. jenže teď udělá Drobek chybu. Místo aby mi zabil kostlivce a riskoval další rány od swarmu (ti kostlivci byly jen dva než bych tam došel s novými byly by to tři kola, Navíc by K dostal 2lvl), kterých by moc nebylo raději se opět stáhne do úzké chodby k líhništi červených. Z jedné strany je ucpu zombákem, kostlivcem a gorgonou a zbytekm swarmu to obíhám. Drobek si stoupně s Riel vedle černého políčka a tak za 6 kapek hraju posily, losuju si mumáka a daří se mi dostat do kontaktu s R dva mumáky a Gorgonu na dostřel. Přesně tak... zapomínám, že Riel je na gorgony imuní a tak prostě přežívá s jedním životem. Ale v podstatě je to začátek konce. V dalším kole dorazím riel, pak Vargena, s pomocí temné rošády se mi daří dostat na Ragnara 6 útoků a na Gora 2. Z druhé strany je postupně okusován o 2K za kolo Kaderak trojicí zombák, kostlivec, gorgona. Gor se nakonec vrhá na upíra a za svůj poslední život ho vymítá. Posledním kolem jde na Kaderaka 13 útoků a to už prostě paladin nedoléčil.

Chyby... no, nevím jestli za Zorkala nějakou najdete. Já myslím, že tam žádná nebyla. Hrdinové se vrhli rovnou do Dornu. To bych neviděl nutně jako chybu. Ano, nabral jsem rychle kapky, ale taky mě to stálo hodně příšer a kdyby Gor ducha nevymetl, neměl bych hned blok u zombáků. Nadruhou stranu ruku na srdce, kdo z vás by ho nevymetl :-) Pak najít ohnivý dech, měl jsem po swarmu, popř kdyby dolezl Gor na 3 lvl (to jsme tak nějak počítali že by v jednu chvíli zabil asi 7-8 příšer a další 3 velké by zranil). Spíš ta defensivní taktika, sposta bíjců a drží se vzadu a prchá. Kdyby nalevloval Vargena, Kaderaka na druhý lvl. Myslím že by ten swarm v pohodě vybil.

Předmět příspěvku: Re: Drobek vs nat
OdeslatNapsal: 06.7.2009, 20:20 
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Jo, chyba byla to nenalevlování K. a defenzivní postup v některých chvílích. Holt zvyk je železná košile a tak jsem zvyklej pořád stahovat a přeskupovat jak kdyby byli hrdinové nestvůry ...

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina