Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mé první hry
OdeslatNapsal: 29.12.2008, 14:17 
 ICQ  Profil

Nečekejte tu nějáké objevné myšlenky a ďábelské strategie.
Zatím jsem tuto skvělou hru hál třikrát a...

Předmět příspěvku: Re: Mé první hry
OdeslatNapsal: 29.12.2008, 14:17 
 ICQ  Profil

1. Štedrovečerní hra
Tuto hru jsem si nechal naděit k Vánocům. Podařilo se mi dunutit ostatní aby si jí se mnou zahráli.
Po přečtení pravidel jsem si říkal, že bude asi těžší hrát za Zorkala, proto jsme se ho ujal.
Použili jsme doporučenou sestavu hrdinů a vyrazili jsme bojovat.
Asi v pátém kole byli 3 dobrodruzi mrtví a nebylo proč pokračovat. Dobrodruzi pojali hru tak, že základem hry je získat co nejvíce pokladů a tak místo toho aby pobíjeli nestvůru běhali po pokladech a tak bídně zhynuli. Kdyby Choros využil otočku ještě v druhém kole, zůstalo by mi jen velmi málo kreatur. Mojí výhodou bylo, že v rituálech jsem obdržel blata zoufalství a tak se to tam hermany jen hemžilo.
Abych to shrnul, tak hlavní chybou dobrodruhů bylo rozdělení sil (na 3 místa) a také velká touha po pokladech :)

Naposledy upravil Shadowalker dne 05.1.2009, 15:21, celkově upraveno 1

OdeslatNapsal: 29.12.2008, 14:32 
 ICQ  Profil

2. hra s přítelkyní
Svoji přítelkyni jsem po dlouhém přemlouvání naučil hrát Proroctví a tak jsem si říkal, že by jí i DORN mohl bavit.
Tentokráte jsem zkusil hrát za dobrodruhy. A neboť jsem čekal že budu silnější hráč, dobrovolně jsem hrál za 4 postavy a to bez jakýchkoli dalších bonusů.
První polovina mi přišla docela slušná a celkem i taktická. Nejdříve jsem navštívil blata a hned jsem se celkem zapotil - Riel měla jeden život a padal zpátky do vesnice :P Blata zoufalství mi taky celkem škodila, tak to bylo více než vyrovnané.
Když jsem se začal probíjet do středu Bludiště, nějak jí došla inspirace co dělat a hrozně jí ničilo, že byly zrovna všechny nestvůry mrtvé.
Pak jsem posbíral artefakty a zlikvidoval zbytek vylíhnuvších se příšer a radějí jsme to ukončili...
Poznatky? Je jistě lepší držet postavy u sebe a poklady sbírat spíše mimochodem...

OdeslatNapsal: 29.12.2008, 14:43 
 ICQ  Profil

3. Ukázka pravidel
Toto vlastně ani nebyla plná hra, spíše ukázání pravidel a základních principů hry. Hrál jsem za postavy a stále mám silný pocit, že mají hráči dobrodruhů lepší šance na konečné vítězství. Všechny nestvůry kreré se na blatech objevili jsem vybil s ve 2 kolech a trochu mi scházelo taktizování ze strany Zorkala. Bohužel jsem zatím neměl možnost hrát s někým koho by ta hra oslovila tak jako mě a kdo by měl chuť všechno propočítávat tak jako já :)
Poznatky? No pokud někdo nepočítá vzdálenosti na které mohou nestvůry útočit, je velmi lehké ho zničit :lol:

OdeslatNapsal: 05.1.2009, 09:27 

No, na to že to byly první tři hry, jsi získal mnoho dobrých poznatků. Moc nerozdělovat, přepočítávat tahy atd. podobné poznatky jsou i tady na fóru. Pročti si je, to Ti taky určitě pomůže :)

OdeslatNapsal: 05.1.2009, 14:41 
 ICQ  Profil

Carcharias píše:
No, na to že to byly první tři hry, jsi získal mnoho dobrých poznatků. Moc nerozdělovat, přepočítávat tahy atd. podobné poznatky jsou i tady na fóru. Pročti si je, to Ti taky určitě pomůže :)

To jsem předtím i potom udělal a díky tomu dopadly další 2 hry které jsem kolem Silvestra hrál:

OdeslatNapsal: 05.1.2009, 15:20 
 ICQ  Profil

4. Já proti konečně důstojným soupeřům

30.12. jsme na chatě, kde jsme byli slavit Silvestra, opět vybalili Dorn. Protože jsem si myslel (a stále myslím), že hraní za postavy je snazší a také proto, že jsem nechtěl vysvětlovat pravidla pro obě strany, tak jsem vybral Zorkala pro sebe a za postavy hráli dva kamarádi.
Postavy keré šly dobýjet Zorkalovy poklady byly: Guelin, Choros, Kaerdrak, Riel a Vargen.
První kroky dobrodruhů zamířily do bažin, kam jsem neprozřetelně umístil jako počáteční nestvůru Hermana a později jsem s ním ještě špatně udělal uhybný manévr, kterým jsme se zahnal do kouta. Nakonec se ukázalo, že to zas tak děsivá chyba nebyla, neboť se postavy celkem zdržely.
Největší potíže mi činil Guelin, který ničil moje špunty a tak jsem nemohl uplatnit svou zdržovací taktiku :twisted:
Po vyčištění bažin se polovina (3) postav vydali nahoru do labyrintu a zbytek byl pověřen získáním artefaktu - jmenovitě Kaerdrak a Riel. Tento moment se ukázal jako klíčový. Riel se nechala uzavřít u artefaktu, kde se začaly objevovat Hermani a ke smůle postav jsem již nastřádal na Blata zoufalství. Pro postavy naprosto děsivá situace kdy byly dva z nich tváří v tvář nesvůrám. Než se tam stihl dostat Choros aby celou situaci zachránil Kaerdrak padl pod údery jejich spárů - bohužel se mi nepodařilo udolat Riel, která využila buď svitek teleportu či nějáké požehnání a utekla z moci pomalých nestvůr.
Hned se mi začalo dýchat volněji a postoupil jsem si na další úroveň. Postavy dlouhou dobu zevlovali u spawnu kostlivců a já jim pravidelně ubíral kapičky krve a vytvářel rituály. Další zlom přišel ve chvíli, kdy postavy zapomněli nahlásit vypití lektavu a tím sebrali upírovi jen jeden život. Na půl cesty od kostlivců do rituální misnosti jsem zabral křižovatku a z teleportu se vyvalily krysy. Během 2 kol zemřeli rukou krys a kostlivců 3 dobrodruzi. Vlkodlak Vargen se ještě sice snažil, ale byl v krátké době také zabit i za pomoci samotného Zorkala.

Ponaučení? Opět se postavy rozdělily a vyložení rituálu (ale i požehnání) v pravý čas může zvrátit průběh hry.

OdeslatNapsal: 05.1.2009, 22:21 

Další poučení je, že pokud jsou blata zoufalství zahrána, hrdinové musí neprodleně utéci z blat, aby se to Zorkalovi příliš nevyplatilo, že je vyvolal, pro zbytek mapy, bývají hermani pomalí.

OdeslatNapsal: 06.1.2009, 10:50 
 ICQ  Profil

rozhodně je jednodušší hrát za postavy - asi i proto, že se spíš vžívámě do sil dobra a tahle strana je nám bližší :) ... ale krom toho hrajeme za neměnícíc se skupinu, narozdíl od Zorkala, který nahání své příšery všude po dornu :)

Jinak první reporty hezké, ale sám pak po dalších cca 10 hrách nebudeš věřit tomu, co jste to na začátku hráli za hru, protože se po zkušenostech bude hrát úplně jinak :)

OdeslatNapsal: 06.1.2009, 13:39 
 ICQ  Profil

5. Silvestrovská hra

Tentokráte jsem nastoupil v roli hledačů pokladů. Můj tým tvořil Choros, Kaerdrak, Eleanor, Ragnar a Guelin. Za soupeře, který prezentoval Zorkala se přihlásil chlapík, který je přemýšlivý a říkal jsem si, že by mohl být více než rovnocenným protivníkem.
A vskutku! Nejprve jsem se rozhodl navštívit Stoky a posbírat poklady, které tam byly, ale počínal jsem si nějak pomalu a nestvůr se vyrojilo víc než jsem očekával. Ne přímo ve stokách, protože Zorkal se vcelku moudře rozhodl mě ve stokách nenapadat, protože by to nebylo rentabilní. Když jsem se teleportoval, tak na nečekalo asi 8 nestvůr. V bitvě, kterou jsme svedli, jsem získal pro 2 postavy (Ragnara a Eleonor) dost zkušeností na 2. úroveň a já sám tolik neztratil. Ragnar se mi v této hře fantasticky osvědčil jako špunt a Zorkal si trhal vlasy když na něj nemohl nijak vyzrát. Schválně jsem v jednom kole sebral 2 artefakty a čekal až se objeví nestvůry. Zorkal často bral silné nestvůry, neboť měl pocit, že slabé na mě vůbec nemají vliv :)
Z této hry jsem měl ale spíš pocit, že silné nestvůry nebyly schopny efektivně využít své schopnosti. Já v roli Zorkala jsem spíš bral slabé nestvůrky a přišlo mi, že působí i na soupeřovu psychiku – zkuste jít do místa kde se to nestvůrami jen hemží...Asi od půlky hry se Zorkal nedokázal vzpamatovat ze ztráty své armády a tak už jsem měl vítězství v kapse. Památnou se ale u mě stane hláška Zorkala: "No já nevím, ale připadám si tu jako švédskej stůl – vždycky si jen vybereš kde, kým a co mi sežereš" :lol:

OdeslatNapsal: 06.1.2009, 16:38 

Švédský stůl - zajímavé přirovnání. Ono taky záleží na zkušenostech Zorkala. Což tentokrát asi Tvůj soupeř neměl. Jak psal Rethon hrdinové to mají opravdu jednodušší, ale Zorkal je často ten, který udává směr hry :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina