Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Druhá hra: Eleanor/Gor/Guelin/Choros/Vargen
OdeslatNapsal: 16.6.2008, 21:18 
 ICQ  Profil

Opět zdravím, přikládám herní report naší druhé hry, díky níž jsem získal další podstatné zkušenosti :)
Jak jsem již předeslal dříve, poučili jsme se z chyb a nasadili jsme do družiny nezbytného léčitele, vyměnili jsme tedy Almanora a nasadili Gora. Družina se rozdělila na 2 skupiny, první čítala Gora, Guelina a Choroše, druhá Eleanor a Vargena. První parta se vydala do bažin, druhá nerušeně sbírala poklady ve stokách. Mezitím se první družina poflakovala po bažinách, kde jsem se ji snažil otravovat, ale nestalo se se nic zajímavého, takže si družina vyzvedla artefakt a vskočila do teleportu. V podobném čase totéž udělala i skupina druhá, na to jsem však byl připraven a udeřil. Odřízl jsem levou dolní a pravou horní část dungeonu závaly, díky noci jsem povolal kostliváky a zbytkem dodělal Vargena, z předchozího tahu byl zraněn. To mi pomohlo k postupu na druhou úroveň. Eleanor použila požehnání, díky kterému proběhla až na druhou stranu ke kolegům, kde se k nim připojila a statečně bojovala. Choroš již byl poměrně zdatný, rychle postupoval na úrovně a byl maximálně užitečný, nedokážu si bez něj ani představit družinu. Ostatní již byli na druhém levelu vyjma Gora, který nepostoupil až do konce. Během útoku na Vargena jsem nezapomínal útočit ani na první družinu na druhé straně, začaly se mi ale tenčit zásoby potvor, takže jsem zakouzlil posily ze zásvětí a doplnil tak řady, abych mohl zesílit útok na hrdiny kráčející ve čtveřici, postupovali k rituální místnosti zdola. Neměl už další dobré rituály, takže jsem jen postoupil na třetí úroven. Mezitím jsem se snažil vyvolat zdání rovnoměrného útoku, abych tak mohl zneškodnit Gora, protože dopňováním životů dělal družinu nezastavitelnou. Všichni už teď byli na třetí úrovně, kromě Gora stále na první. Ani po jeho pádu se mi ale stále nezdařilo vítězit, díky pár otočkám a vhodně použitému pokladu (fireball) jsem přišel vpodstatě o všechny monstra, družina sebrala poslední artefakt, otevřela rituální místnost a Zorkal se konečně nadechl zvětralého vzduchu v zaneřáděných sklepeních :)
Jediné, co zbývalo, byl ústup. Hrdinové mne vyhnali do bažin a v jejich rohu jsem bídně skonal a odebral se do lepšího světa. :)

Hra trvala 4 hodiny :)

Takže jaké jsem si z toho vzal ponaučení?
Družina potřebuje léčitele, a když o něj přijde, nemůže udělat sebemenší chybu, normálně nemůže udělat téměř žádnou chybu.
Kdesi jsem se dočetl polemiku o tom, zda je lepší postup na úroveň, či rituál, ale to celé mi přijde zbytečné rozpitvávat, neboť při hře je to vždy jasné.
První bitva je nejdůležitější, protože když ji Zorkal prohraje, hrdinové postoupí, přijde o monstra a hlavně nemá stále žádnou krev, a tak neexistuje moment překvapení, takže ve cvhíli prvního útoku to chce mít vše dobře naplánované.
Guelin je další hrozně důležitá postava, protože při plánování už občas zapomenu propočítat, coby se stalo, kdyby mi nejdřív prostřelil řadu, poslal tam Chorose, atd..tedy, nejdůležitější je být stále ve střehu.
Jsem rád, že jsem prohrál, protože přítelkyni to dodalo chuti do dalších her, a mne to ještě více utvrdilo v tom, že výhra hrdinů v Dornu znamená neudělat jedinou chybu, a to mne mrzí.. Takhle nelze tuto hru vzít do hospody, jak to u jiných s oblibou děláme, a zahrát si ji s neškolenými lidmi, leda nacpat nějakému chudákovi úlohu Zorkala, protože si může dovolit spoustu chyb a ještě pohodlně vyhrát..
Nadále však prohlašuji o Dornu, že je senzační a dále jej zbožňuji:)

Předmět příspěvku: Re: Druhá hra: Eleanor/Gor/Guelin/Choros/Vargen
OdeslatNapsal: 17.6.2008, 08:31 
 ICQ  Profil

jen tak dál :) ... takhle to vypadá, když se přichází na další a další věci, které by se daly využít ... a je jich tam jistě spousta- namátkou zase vyberu odložení Almanora, který se zdá začátečníkům (i mně tehdá) docela slabý, rozhoně ale nahraditelný - v současné době je pro mě naprosto klíčový ...

pak bych chtěl poznámku k posilám ze zásvětí. On tenhle rituál se tváří jako takový příjemný jednoduchý doplňovač nestvůrek, když jich zrovna nemám zástup, ale ... on je to hlavně super nástroj pro překvapení... pokud nevytáhnete gorgonu, tak pravděpodobně se získávají dva útoky navíc, se kterými hrdinové nepočítali ... v tom je ta síla(a pak samozřejmě to doplnění potvůre je příjemným bonusem :) )

mno a na druhé straně už se skupina zase rozdělila - tohle moc nechápu, protože Zorkal má jednoznačně potenciál tu dvojici rozprášit - minimálně jednoho jako se stalo teď - a to je moc veká ztráta

Dorn hrajeme v hospodě, ale hra do hospody to opravdu není ... každopádně nováčka bych nechal hrát za hrdiny ...

OdeslatNapsal: 17.6.2008, 09:46 

2Rethon: Co kecáš, že to není hra do hospody :) . Není nad to si při tom dát pivo a cestou na záchod si promýšlet taktiku. :twisted:

OdeslatNapsal: 17.6.2008, 13:46 
 ICQ  Profil

Carcharias píše:
2Rethon: Co kecáš, že to není hra do hospody :) . Není nad to si při tom dát pivo a cestou na záchod si promýšlet taktiku. :twisted:

jo tak proto tak často běháš, ty přemýšlíš :D ... dorn je hra k pivku, ale ne do hospody v tom smyslu, že ho tam vezmu mezi paertu u piva debatujících známých se zájmem o fantasy a hry ... to bych nepochodil ... na to jsou lepší karty... a tudíž i BANG ...

OdeslatNapsal: 18.6.2008, 13:27 
 ICQ  Profil

Rethon:
Já myslím, že nejen Bang! je dobrý do hospody, my sklízíme úspěchy hodně i s Carcassonne a Citadelou, a výborná je i Říše snů, to je taktéž taková oddychovka, pokud se hraje ve 2. Zkrátka, ať žije léto, zahrádky a deskové hry :)

OdeslatNapsal: 19.6.2008, 10:23 
 ICQ  Profil

Mno hlavně BANg je dobrý do hospody :) ...ale jinak souhlas, je skoro jedno co se hraje, hlavne kdyz se hraje ... jenom k tý Říši snů se radši nebudu vyjadřovat(když budu hodně mírný, tak mi hodně nesedla :) )

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina