Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: První hra: Almanor/Eleanor/Guelin/Choros/Vargen
OdeslatNapsal: 10.6.2008, 12:32 
 ICQ  Profil

Zdravím všechny příznivce Dornu, i já bych se chtěl podělit se zážitky z hry. Nutno uznat, že Dorn považuji asi za nejlepší deskové RPG, co jsem hrál, protože taktizování s téměř nulovou náhodou je přesně to, co jsem hledal. Nicméně po první hře jsem byl trochu rozčarován, protože porážka Zorkala mi přijde opravdu hodně těžká, třebaže jsem přítelkyni radil vždy, kdy se naskytl lepší tah, který ona neviděla, nicméně jde o první hru, takže to je unáhlený závěr.

Skupina byla následující..

Almanor
Eleanor
Guelin
Choroš
Vargen

.. a ta se rozdělila do 3 týmů - do bažin šel Almanor s Chorošem, Vargen s Guelinem šel do severovýchodního vchodu Zorkalovo království, a Eleanor šla v rychlosti sebrat pár pokladů do stok.

Hrál jsem za Zorkala, neztrácel jsem čas posíláním hermanů do bažin a raději si obrnil severozápadní artefakt sadou kostlivců a hermanů, totéž jsem udělal na opačné straně, kde však bylo více hellraiserů (zombievců), jeden duch se pohyboval v centrální místnosti, aby byl na dosah obou artefaktů. Krysy jsem nevyvolával a soustředil se jen na kostlivce a hellraisery. Almanor s Chorošem jen zběžně proběhli bažiny, a mířili na sever do Zorkalových Katakomb. První potyčka přišla v okamžiku, kdy vtrhnul Guelin s Vargenem severovýchodní spojkou, a snažili se prorazit k artefaktu. To jsem však odrazil, a zranil Vargena, což mi pomohlo k tomu, abych v příštím tahu použil rituál, a hellraiserům přidal vykrytí. Jelikož nastala noc, povolal jsem hned 2, což zapříčinilo ústup obou hrdinů zpět tam, odkud přišli. Vargen se skočil vyléčit k Eleanor do stok, která mu předala poklady, ale ani potom se jim nepodařilo prorazit, takže byli nuceni ustupovat, až se mi nakonec Vargena podařilo zabít a získat tak zabité hellraisery. K Almanorovi a Chorošovi se díky teleportu přidala Eleanor, z dálky se blížil Guelin, snažili se rozprášit moji blokaci dalšího artefaktu. Sklidil jsem však úspěch, sice byly monstra v rohu rozprášeny, získal jsem však potřebnou krev na postoupení na úroveň, a díky noci vyslal 3 kostlivce proti Eleanor, protože Choroš zdatně kryl chudáka kouzelníka. Štěstí pro mne bylo, že nikdo nepostoupil na druhou úroveň, protože jsem se stále snažil, aby v případě ztráty monster se zkušenosti rovnoměrně dělily. Také jsem nedal šanci Vargenovi, aby si léčil utržené rány zabíjením monster, a zakouzlil černý pramen, abych se připravil na útok, protože se mi kumulovaly nestvůry v rituální místnosti.Hrdinové pak už neměli téměř žádnou šanci. Poměrně mne to zklamalo, protože jsem se s přítelkyní snažil vymýšlet co nejlepší kombinace, aby hrdinové vyhráli, ale to bylo vpodstatě nemožné. Almanor byl hrdinům úplně zbytečný, za celou hru zakouzlil jeden fireball a jednen ice bolt když postoupil na druhou úroveň. Podle selského rozumu jsem si říkal, že to je nejlepší kombinace hrdinů, ale teď si říkám, že by byl možná lepší další bojovník, či lušištník, než-li slabý čaroděj. Další chybu vidím v rozdělení hrdinů, chtělo by to tedy patrně skupinku po třech a dvou, a hlavně co nejrychlejší útok na monstra, aby se nemohli rozrůstat a záloha sbírající poklady.. Hra končila obklopováním posledních 2 hrdinů ve snaze je zabít, a jen to trvalo přes půl hodiny. Zajímalo by mne, co si o tom myslíte vy, protože i přes poměrně rychlý vstup do katakomb stejně hrdinové neměli šanci a hra nám trvala 4 hodiny, i když už jsme pravidla znali perfektně, protože jsme hráli 2 zkušební nedohrané partie. Což je fakt, který mne také trochu mrzí, protože na krabci avizovaných 40 - 90 minut se mi zdá jako nezrealizovatelná věc, i když je hra opravdu zábavná po celou dobu. Už se moc těším na další hru, vyzkouším další kombinaci hrdinů a budu doufat, že hra bude vyrovnanější.

Předmět příspěvku: Re: První hra: Almanor/Eleanor/Guelin/Choros/Vargen
OdeslatNapsal: 10.6.2008, 13:27 
 ICQ  Profil

pár poznámek z pohledu zkušenějšího(tedy nikoliv chytřejšího :) ):

1) z první hry jsem si užitečného přinesl toto: "Tyjo, to je ale super hra" - zbytek se mně nebo mým soupeřům podařilo v dalších hrách popřít :) - takže na hodnocení složení hrdinů, účinnosti rituálů, síle Zorkala vs síle hrdinů a tak, bych si ještě počkal :)

2) rozdělení hrdinů se ve většině případů nevyplácí - skupinka dvou hrdinů je pro zorkala až příliš snadným soustem a zbytek pak s tím už nic neudělá

3) psal jsi, že jsi požil rituál zombiina touha - a vedle hned, že Almanor byl zbytečný - čili tam vidím veliké rezervy - já konkrétně, když v družině nemám Almanora, tak přes líheň zombíků pro jistotu vůbec nechodim, protože právě tenhle rituál dokáže udělat dost neprostupný blok ... a právě hlavně Almanor na to má super řešení ...

Jsem moc rád, když tu vidím reporty od nových a nových lidí, protože dorn si hráče zaslouží a mám radost, když lidi propadnou stejné hře jako já .. fandím, ať zájem vydrží .. a třeba si někde zahrajeme spolu :)

OdeslatNapsal: 11.6.2008, 08:43 

2KingLeoric: pěkný report, souhlasím s připomínkama od Rethona a ještě doplním, že v družině chyběl léčitel. A pokud hrdinové nelevelovali a ztráceli jen krev, tak je chyba hlavně na jejich straně, protože je ze začátku Zorkal nemá čím překvapit, dokud nemá kapky krve na vyvolání rituálů.

Jinak doporučím projít si zhruba celé fórum. Tady se docela hodně dočteš o taktice nebo názorech o hrdinech.

Chce to hlavně hrát a hrát. I herní čas jde zkrátit. My s Rethonem, když hrajeme proti sobě tak za 4 hodiny dáme dvě hry.

OdeslatNapsal: 11.6.2008, 10:18 
 ICQ  Profil

Díky za připomínky, už se nemůžu dočkat, až se do říše Dornu vrhneme znovu, už jsem si pořádně pročetl fórum a zjistil, že problémy jako já měl ze začátku skoro každý, první hra byla zkrátka jen seznámení.
Co se týče léčení, mysleli jsme, že bude stačit léčení z fontán, protože jsem netušil, že Zorkal si dokáže vytvořit docela slušnou armádu, při níž budou zuřit tak kruté boje :)

OdeslatNapsal: 12.6.2008, 19:23 
 ICQ  Profil

njn podle mě nesmí gor chybět v žádné skupině(ale jo to pouze můj názor)

OdeslatNapsal: 13.6.2008, 08:50 

V poslední době jsme při výběru hrdinů začali hrát trochu na náhodu. Z devíti si vylosuješ šest a jednoho z hrdinů pak odložíš. Vznikají z toho pak zajímavé skupiny a s tím i spojené taktiky a postupy po mapě. Vřele doporučuji.

OdeslatNapsal: 13.6.2008, 09:30 
 ICQ  Profil

Carch: děkuji za reklamu mému systému řízené náhody :D

domek: už jsem prohrál i proti družině bez Gora - chce to ale postavit skupinu spíš obranně, případně zajistit léčení jinými způsoby - Guelinova regenerace, Vargenovo žraní, Ragnarův kryt navíc(to je uplně nejlepší léčení :) ) .. pak samozřejmě kaedrak ... a choros se umí léčit taky sám ... osobně bych bez Gora nasadil tuhle skupinu:

Almanor, Choros, Guelin, Kaedrak - a Eleanor nebo Vargen

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina