Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PO-CITY naše reporty...
OdeslatNapsal: 12.3.2007, 08:10 

11. 3. 07: MISIA LTT

Hrali sme 4 a to s týmito postavami: Kaerdrak, Choros, Riel, Eleanor, Wargen.
Rozhodli sme sa, že kašleme na bažiny a pobrali sme sa všetci okrovou cestou na východ do Dornu. Akurát Wargen odišiel do stok nazbierať nejaké poklady. Oproti predchádzajúcim hrám sme postupovali premyslene v stálych formáciach a to v dvojiciach Kaerdrak-Eleanor, Choros-Riel a už čoskoro sa nám podarilo získať dva najvýchodnejšie artefakty. Wargen medzitým úplne nerušene vyčistil stoky a okrovou cestou sa vybral k nám. Keďže sme videli, že máme situáciu pod kontrolou a zopár Zorkalových výpadov sme zvládli pomerne dobre, Eleanor portálom odbehla pre tretí artefakt do vyľudnených bažín. Hermani boli na ňu príliš pomalí a tak sa teleportom bez ujmy vrátila naspäť do Dornu. To už ale Zorkal vyvolal závaly a zahatal skupinke pri východnom teleporte postup do rituálnej miestnosti a najbližšiu križovatku. Tá síce bola v priebehu jedného kola zničená, ale postavy sa rozhodli, že sa pôjdu doliečiť do najbližšej studničky (JV), lebo ako naschvál liečivé lektvary v pokladoch neboli. Hrdinovia sa úspešne (opäť v zovretých formáciach presunuli k spomenutej studničke, no hráč Eleanor (ja) zaslepený silou postavy na druhej úrovni urobil pri presune fatálnu chybu, keď sa rozhodol zlikvidovať maskou medúzy paralyzovaných kostlivcov. Odbehol príliš ďaleko, misiu síce zvládol, ale za príliš vysokú cenu (ostali mu 2 životy) a zdržal aj Wargena, ktorý sa mu vybral na pomoc. V zápätí Zorkal zoslal chladomorku (čo sme však obišli teleportami), no v noci vyvolaní traja zombíci ľahko zlikvidovali Eleanor. Wargen následne utiekol do miestnosti so studničkou, kde zvyšní hrdinovia dlho (fakt dlho) vzdorovali neustále prichádzajúcim príšerám (Kaerdrak a Choros blokujúci vchody by si zaslúžili vyznamenanie in memoriam).
Situácia by ostala patovou a možno aj časom v prospech postáv, keby Zorkal nezoslal zombiinu touhu a prízračnú premenu - Kaerdrak brániaci vchod od zombíkov padol a v tom istom kole padol aj Wargen pri druhom vchode.
Všetci hráči už nadávali a začali sa baliť, len ja a hráč Zorkala sme sa rozhodli dohrať to. Choros s vypätím posledných síl prerazil cestu Riel a padol, kým Riel (so všetkými artefaktami) sa rozbehla k rituálnej miestnosti a padla 3 políčka od nej (dvaja duchovia - hajzli).

TOTO BOLO NAJBLIŽŠIE, AKO SA HRDINOVIA KEDY DOSTALI. A to som hral za Zorkala už aj ja (dokopy sme odohrali nejakých 6-7 hier). Kamaráti okomentovali hru asi tak, že to pekne zabalíme všetko a pošleme hru naspäť autorom aj s listovou bombou :D Ak to už aspoň raz hrdinovia nevyhrajú, tak bude zle u nas... :)

ANALÝZA:
1. výber postáv: Ajkeď sme už mali pomerne dobre vybrané postavy, Wargen v tlupe nemal čo robiť. Je to bojovník o ničom, žiadne extra schopnosti. Taký šmejd, ajkeď rýchly. A viditeľne nám asi chýbal nejaký magický týpek, najskôr Almanor.
2. Eleanorino "hrdinstvo": Beriem plnú zodpovednosť za to, čo urobila :) Myslím si, že ak by Eleanor neskončila tak skoro, tlupa by sa vpohode ubránila a prešla do protiútoku. Eleanor sme zobrali do tlupy prvýkrát a urobili sme veľmi dobre. Je to perfektná postava.
3. Rituály a požehnania: Veľmi zavážilo to, aké poženania sme si nalosovali (do značnej miery somariny). A to sa mi vidí aj ako veľký problém celej hry. Kým Zorkal má veľmi efektívne a niektoré pomerne lacné rituály (závaly, čierny prameň - bohuvďaka, že si tento nevylosoval, lebo by postavy nevydržali ani dve kola v miestnosti so studňou), hrdinovia majú pomerne šmejďácke požehnania. Dokonca niektoré poklady sú oveľa lepšie. Požehnania by mali byť silnejšie, alebo aspoň zaujímavejšie a nie - rychlejši o 5 políčok, o útok naviac, a pod... Astrálny pútnik je niečo strašné, podľa mňa, vylosoval som ho pre Kaerdraka a použiť ho by bolo úplnou zbabelosťou v dobe, kedy je každá postava potrebná. A to ešte nehovorím o tom, že mnohé Zorkalove rituály trvajú až do konca hry (v prípade 3-kvapkoveho znečistenia prameňov je to to najhoršie, čo môže Zorkal na začiatku hry vyvolať).

Každopádne som optimista a verím, že najbližšie už Zorkal padne (pokiaľ ho nebudem hrať ja :) ).

Předmět příspěvku: astrální poutník
OdeslatNapsal: 13.3.2007, 13:07 

Dovolil bych si reagovat na toho astrálního poutníka. Myslím, že je to velice dobré požehnání. Jednak ho lze použít tak, že takovou postavu můžu poslat samotnou pro poklady například do stok nebo kamkoli jinam a když by byla v průšvihu, tak ji přesunout rovnou do studánky a tím ji hned vyléčit dva životy, nebo je tu možnost další, že ji přesunu rovnou na nějaký artefakt...

Mimochodem, jak tam píšeš, že Riel dobíhala do rituální místnosti se všemi artefakty, to bylo myšleno jako se třema nebo s šesti?

Co se týče postav, tak bych spíš řekl, že špatnou postavou je Kaerdrak, který se léčí jen tím, že nic neděla a ne Wargen, který se léčí aktivně - tím že zabíjí nestvůry...

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.3.2007, 13:34 

Samozrejme, že len s troma, dopracovať sa k šiestim, to by bola úplna smrť :)... A išlo už len o takú zábavku, samozrejme, že som nepredpokladal, že s ňou zdolám Zorkala (mimochodom už bol na 3. úrovni).

K tomu požehnaniu: Jasne, takto sa dá využiť a asi takto aj bolo navrhnuté, ale aj tak sa mi vidí hlúpe, že vlastne dve kolá sa postava vôbec nezapojí do boja a počas krušných chvíľ, keď všetci bojujú, ju použiť nie je možné, resp. nič sa tým nevyrieši - síce sa postava zachráni, ale doplatia na to všetci ostatní.

V našom prípade sa Kaerdrakovi absolútne nehodilo. Ak by si ho vylosovala Eleanor, a naopak Kaerdrak by mal jej 2 útoky naviac, zas by to bolo oveľa výhodnejšie.

Možno by to chcelo, ale to už je len taká špekulácia, vymyslieť pre každú postavu špecifickú sadu požehnaní, z ktorých si môže losovať. A možno ani nie...

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina