Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náročnost - DRD RBS - Přehnaná obtížnost.
OdeslatNapsal: 03.10.2011, 13:17 

Ahoj

hráli jsme 3 hry zasebou, změnil se i Temný pán, výsledek je, že pokud někdo zná dobře DRD rozšířený bojový systém a hrál tyto hry jako my dlouhou dobu tak Temný pán vždy zvítězí, je velice přebustovaný a je to jen o tom aby věděl jak to zahrát. Hrdinové pokud se rozdělí nemají v postatě šanci, a pokud jsou spolu tak vzhledem k rychlostem upíra a ducha, rychlosti generování nepřátel a rychlostí jakou Temný pán postoupí na další lvl se stává nezničitelný. V podstatě jsem neměli ani při poslední hře kterou jsem již hráli opatrněji se znalostí pravidel a mechanismů skoro žádnou šanci vyhrát. chodmy nejsou tak dlouhé abych se ukrili všichni a štítoval je první a poslendí hráč. Takže pak je běžné že Temý pán zaúročil v složení mumie s 2-4 koslivci a to je 3-5 útoků i při krytí 2 což jsem měli až hodně později je to 2-4 kapky života za tah a pokud to kouzleník smahne fireballem tak +1 další.
Takhne má Temný pán lvl velice rychle, daleko rychleji než ráči kteří když si to sečteme mohou na 2 lvl postoupit až když celkem seženou 25 životů nestvůr (5*5). Temný pán to má za 7 kapek, rytuály se vyvolavají za 4-7 kapek což taky není problém a značně změní či naruší stávající situaci.. a to jich má 6!!!
prostě pokud někdo má jen trochu schopnost dobře kombinovat nemá ani dobrá skupina hráčů skoro šanci vyhrát.

Pravidla jsem hráli bez malých vy-jímek přesně bez uprav v základním provedení. Otázkou je jak to hráli ti co to testovali a ti co zde píší že v pohodě vyhráli. Pro jistotu jsem to ještě přečetl a až na malé odchylky jsme to hráli přesně.

Je to o schopnostech hráčů ale popravdě střídali jsem temného pána a výsledek byl v podstatě ten samý.

Předmět příspěvku: Re: Náročnost - DRD RBS - Přehnaná obtížnost.
OdeslatNapsal: 13.10.2011, 20:35 

Je to hodně o stylu myšlení, občas je potřeba změnit pohled na věc.
Hodně hru ovlivní požehnání a rituály, (později s rozšířením i úkoly a rozmístění artefaktů) ale celkově vzato je důležité jak jste v kolektivu zvyklí hrát. Všiml jsme si toho problému když jsem si s kamarádem půjčily navzájem pár her. Oba jsme si hru doporučovaly, ale ani jeden s ní nebyl moc spokojený, když jsme se pak bavily, bylo jasné, že to bylo přístupem ke hře.
Možná by to pomohlo i vám, trošku změnit pohled. Jinak dle mých zkušeností je základní hra mírně nakloněna na stranu hrdinů, zatímco s rozšířením se spíš přiklání ve prospěch PD. Ale jak jsem psal na úvod, základní rozdělení postav, a i to jaké náhodné nestvůry dostane Pán Dornu je to co nejvíc ovlivňuje hru.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina