Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05.11.2007, 14:10 
 ICQ  Profil

Sniper píše:
Já prostě napíšu jen 5 jmen - Choros, Gor, Kaerdrak, Almanor a Elianor

Jediného, o kom nejsem 100% přesvědčen je Almanor. Místo něj uvažuju ještě Riel nebo Guelina

:) já se omlouvám, ale musím sem dát poznámku, že Sniper hrál první hru za Kaedraka (hráli jsme 4+já Zorkala) a považoval ho za naprosto nejslabší postavu ve hře - a teď je v jeho výběru nejlepších 4 :) ... tak to jentak, abychom s etaké občas trochu pobavili, že :)

btw mně už se ideální sestava taky trošku pozměnila - Gor, Almanor, Choros, Eleanor a Vargen - hrajeme na úprk, a tak má Vargen a Eleanor, ale i právě Choros mnohem vyšší platnost, o almanorovi se bavit nemůžu, to je prostě nr. 1 .... případně vyměnit duo Vargen, Gor za Kaedrak, Guelin ..ale vyhrát i prohrát se dá za kohokoliv :)

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05.11.2007, 19:35 

Ani nevíš Rethone, jak mi ten "Kádrovák" po první hře vrtal hlavou. Jeho léčení jiných postav je dost silně oslabeno neschopností pohybu a využije se asi jen v tuhý bitce, ale v mých očích mu strašně přidává druhý útok na 2. levelu, což koukám že je docela vzácnost. Navíc tu svoji sestavu jsem koncipoval tak, aby byla dost flexibilní - Gor a Kaerdrak umějí léčit, Choros a Kaerdrak útočí na 2. levelu dvakrát, Almanor a Eleanor umějí "střílet" a Almanor a Eleanor umí trickovat s pohybem. Navíc Choros a Almanor to na 1. levelu narvou do více potvor. Je tam taky celkem jasné rozestavení - Choros s Kaerdrakem 1. linie, Elianor s Gorem za nimi a úplně vzadu Almanor... Myslím, že tahle formace má dost velké využití na otevřeném prostoru i v chodbách.

Ještě pár slov ke Kaerdrakovi. Po první hře jsem Dornu ještě vůbec nerozuměl (netvrdím, že teď jsem na tom líp), ale pochopil jsem, že družina by měla mít 2 bijce. Choros u mě hraje jasně první housle a dál už je tam jen Kaerdrak a Vargen... No a výběr z těchhle dvou mi taky nečiní příliš velké potíže!

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03.1.2008, 11:39 

No vzhledem k tomu, že jsem za postavy ještě nehrál, mohu jen říci své postřehy, které postavy mi nejvíce naháněly strach. Složení hrdinů se skoro v každé hře měnilo, takže protihráči vyzkoušely různé sestavy. Ze začátku mi nejvíce vadil Almanor, časem se však ukázalo, že byl jako jeden z prvních na dalším levelu, ale taky jako první mrtvý. Naučil jsem se nedávat mu pod nos více jak dvě příšerky, aby se rychle neleveloval. Další velmi nepříjemná postava
je Choros se svou otočkou. Podle mne je to nutnost ho brát. Se zrychlením nohou či vícenásobným útokem je opravdu nebezpečný. Dále jsou velmi nepříjemní střelci. Ti mi likvidovali osamocené příšerky, které se nestačily stáhnout. Dále je to se svým teleportem Eleanor, obzvlášť v kombinaci s Vargenem. Oba rychlí a do stok jako dělaní. Je těžko předvídat kam se přesunou a tak je těžké vymýšlet i strategii, hlavně na začátku, kdy má Zorkal ještě málo příšer.

Závěrem tedy jako nejlepší či z pohledu Zorkala nejhoší vidím sestavu Chorose, Vargena, Eleanor, nějakého saportujícího střelce a ještě jedné postavy dle zvolené strategie hrdinů.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03.1.2008, 13:01 
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Samozřejmě záleží na konkrétní hře (požehnání, rituály, strategie obou stran, apod.) Ale poprvé se mi stalo, že jsem za Zorkala prohrál (více méně se v Zorkalování střídáme) když se proti mě postavila kombinace

Eleanor, Guelin, Riel, Choros, Ragnar

Hrdinové na to se jednoduše a všichni společně vydali do bažin. Pro mě pak bylo těžké jakkoliv nastřádat krev, jelikož díky střelcům a Eleanor, jsem si nestvůrami musel udržovat odstup a kdybych zvolil náběh (s myšlenkou přečíslení) tak by došla řada i na Chorose. Zkusil jsem je tam tedy blokovat co nejdéle to šlo, s tím že si nasbírám armádu buď na silný útok, nebo zaplnění rituální místnosti (podle možností). Nicméně neosvědčilo se to a díky předmětům, které nabrali mi velká část padla a pak jsem neměl už co dělat.

Hra byla velmi rychlá (oproti ostatním) a povedlo se mi nasbírat jen velmi málo kapek krve. KDyž se nad tím z pohledu zorkala zamýšlím, tak nepříjemnější kombinace by mohly být už jen kdyby vyměnili Ragnara za Vargena (kvůli další rychlé postavě) či za Almanora (další střelec).

Co si vzpomínám, tak požehnání u hrdinů byla: Píseň rozkolu, Krev teče zpět, Astrální poutník, Přání smrti, Vítr ve vlasech
Rituály: Zombii touha, Bažiny zoufalství, Závaly, Černý pramen a pak ten co spojí dvě slabé v jednu silnou ... nicméně za celou hru se mi povedlo seslat až úplně nakonci zombí touhu.

Předmět příspěvku: Re: Slozeni hrdinu aneb jake slozeni vam prijde jako nejlepsi
OdeslatNapsal: 27.5.2008, 20:20 

Ja som posledne hral s touto zostavou - Kaerdrak, Choros, Riel, Guelin a Gor - mal som trosku obavu ale nakonic som bol prijemne prekvapeny a Zorkal tiez, ostali mu 2 zivoty a bolo to len taktak. Osvedcila sa mi strategia vsetci okrem Guelina do bazin, Guelin nesiel do stok ale rovno na artefakty na odvratenej strany od bazin. V bazinach som zobral artefakt, a vytvoril dvojice na vstup do podzemia, po lavej strane Choros a Riel, po pravej Kardrak a Gor. Islo to celkom fajn, stracal som sice dost krvi, ale aj som naberal vela skusenosti. Z Kaerdraka frkali kazde kolo dve kvapky ale spolocne s Gorom sa doliecoval a postupoval. Choros to nezvaldol ako prvy, Zorkal zahral Cierny pramen a Krysi maju hlad - tym som nepocital z jednou krysou co dostala Riel. Ostatny traja otvorili branu ale nestacili na vitazstvo.
Fakt musim povedat, ze to bola asi najlepsia hra co sme hrali a tato zostava ostane v mojej pamati.

Předmět příspěvku: Re: Slozeni hrdinu aneb jake slozeni vam prijde jako nejlepsi
OdeslatNapsal: 28.5.2008, 12:58 
 ICQ  Profil

sirr: kdybych mohl editovat, tak si jen editunu tvoji zprávu, takhle musim svůj postík :) ... a teď k věci: podle mě jediný hrdina, který si může dovolit opustit družinu, je Eleanor - a to ještě v hodně specifických podmínkách. Jestli šel Guelin sám pro artefakty a přežil, pak udělal hráč Zorkala pořádnou chybu ...

OdeslatNapsal: 28.5.2008, 14:43 

Rethon píše:
sirr: kdybych mohl editovat, tak si jen editunu tvoji zprávu, takhle musim svůj postík :) ... a teď k věci: podle mě jediný hrdina, který si může dovolit opustit družinu, je Eleanor - a to ještě v hodně specifických podmínkách. Jestli šel Guelin sám pro artefakty a přežil, pak udělal hráč Zorkala pořádnou chybu ...

To s tou Eleanor suhlasi, ale on mal Guelin Astralneho putnika, takze keby bolo horuco tak sa presunie k skupine a okrem toho mal Choros pozehnanie, ze si privola hociktoreho hrdinu k sebe (sorry neviem ako sa to vola), takze na tom som zakladal strategy, okrem toho aj keby chcel zorkal nejako dostat guelina, mal malo sance, lebo zombie su pomale, a keby blokoval vchod tak z okrovej cesty sa dobre striela :-) Keby sa bol zorkal sustredil len na neho, trvalo by to par tahov kym by ho dostal a zvysok skupiny by mal cas a uvolneny priechod s artefaktom do podzemia.

To, ze som sa odhodlal poslat Guelina bolo najma kvoli tym pozehnaniam a tomu, ze bol najrychlejsi (teda myslim) a viac postradatelny v skupinovom boji.

OdeslatNapsal: 29.5.2008, 10:45 
 ICQ  Profil

s těmi požehnáními to už začíná dávat smysl, i když i tak je to podle mě zbytečný risk - podle mých zkušeností je ztráta jakékoliv postavy nenahraditelná ve fázi, kdy postavy nejsou nalevelené ...

ovšem hlavní věcí je něco trošku jiného - samotná postava je výborným dárcem kapek krve - a i když pak uletí, má zorkal vlastně zadarmo krevní základ, který je k nezaplacení - zvlášť když s má v ruce blata zoufalství a s potutelným úsměvem pozoruje jakože z bezpečné vzdálenosti postavy brouzdající bažinami - Carcharias by mohl vyprávět :)

A i kdybys mi tohle všechno nějakým způsobem popřel a vyvrátil, pak vyplýtvání požehnání kvuli výletu popřít nejde - nejde ani tak o to, že se to požehnání využije, ale že už ho nemáš pod rukou a tím pádem nehrozíš, že místo poutníka tam nemáš něco mnohem horšího :)

OdeslatNapsal: 29.5.2008, 13:11 

JJ mohl bych vyprávět, jak říká Rethon :wink:
2Sirr: Vypadá to na moc pěknou hru, složení hrdinů bylo docela v poho. Hrdinové obecně mají tu výhodu, že mají požehnání a mohou použít takřka kdykoliv, což ze začátku je pro Zorkala velká nevýhoda. Pokud jsem hrál za hrdiny, vyplatilo se mi "nekrvácet" a taky moc rychle nesbírat artefakty (neb zvětšuješ počet příšer, a tedy i Zorkal má větší strategické možnosti), raději si artefakty nechávám na dobu, kdy se mi to hodí a kdy mohu i třeba na vyvolané potvory zaútočit ( Rethon by mohl vyprávět :twisted: )

Proto popis hry Sirra mi spíš připadal jako dobře zahraný od hrdinů, protože ač dávali Zorkalovi určité výhody (rozdělení skupiny, kapky krve a silné nestvůry) zvládli to téměř k vítězství. Což jen nahrává mé vlastní představě o tom, že hrdinové jsou ve výhodě oproti Zorkalovi.

Z vlastní zkušenosti za Zorkala mohu říct, že mi nevadí pokud pobíhá po mapě jedna či dvě postavy, pokud to není Eleanor na třetím levelu. Mohu se tak soustředit jen na uprchlíky, ale většinou spíš na zmenšenou hlavní skupinu (neb předpokládám, že zběhlík má právě takové požehnání (poutník atd.), které mu pomůže vrátit se ke skupině.) Skupina má sníženou útočnou sílu a taky se hůře navzájem kryjou. A požehnání, co měl u Sirra Choros, že přivolá jakéhokoli hrdinu k sobě používám spíš k útoku než k obraně osamoceného hrdinu, neb je to prvek, se kterým Zorkal může špatně kalkulovat.

OdeslatNapsal: 29.5.2008, 13:41 

So všetkým čo píšete súhlasím, ja som túto stratégiu osamoteného hrdinu zahral prvýkrá a to, že vyšla až tak je podľa mňa náhoda. Doteraz som za hrdinov väčšinou hrával strategy - všetci do bažín a potom do podzemia. Bohužial vždy kým som sa prebojoval k artefaktom, som mal jedneho až dvoch hrdinov po smrti :( Raz som rozdelil hrdinov na dve skupiny, 3 v bažinách a 2 do stok za pokladmi a potom do podzemia. Všetko išlo fajn, kým Zorkal nezačal ťahať múmie a to bol problém. Také male skupiny proti mummy sú useless, nemajú šancu. Kým som ich spojil dokopy, boli len traja :( Ak mám pravdu povedať, Guelina som poslal samého, lebo má moje sympatie a charakterovo sa mi na takúto úlohu hodil, akákoľvek racionalita pri jeho výbere absentovala :-) Toto všetko ale posudzujem z pohľadu jedného hráča za hrdinov. Nemám žiadne skúsenosti s hraním s viacerými hráčmi a pravdu povediac ani si neviem predstaviť situáciu, keď hrá za hrdinov viac hráčov. Sám podriaďujem stratégiu na výhru, bez ohľadu na to kto exne. Ako individuálny hráč by som si chránil svojho hrdinu a asi neriskoval. Zo svojej skúsensti viem, že každá jedna hra je úplne iná, to čo raz vyšlo sa už nemusí zopakovať, a keď sa opakuje tá istá stratégia tak sa ten druhý naň pripraví a prispôsobí tomu všetko.

OdeslatNapsal: 30.5.2008, 18:27 

přesně jak říká Carcharias, když se z hrdinů jeden odpojí, většinou nemá cenu jej honit. předpokládá se, že hráči to mají promyšlené a buď se jedná o Eleanor nebo třeba Vargena ve stokách a nemá cenu je tam honit a nebo mají potřebná požehnání. raději se soustředím na oslabenou skupinu, která se tak dříve či později dostane do maléru a osamělá postava se často musí vrátit k nim. takže případné požehnání stejně padne.
no ale vždy se může vyskytnout nějaká vyjímka a příležitost někoho překvapit...

sirr: skupina hraje také jako tým (pokud ne, tak zemře :D ), jen mají navíc tu výhodu, že si opravdu každý lépe hlídá tu svou postavu, přemýšlí nad jejími schopnostmi a kde je využít a všímá si případných nebezpečí. takže Zorkal je v o to nevýhodnější pozici, že hráči daleko hůř udělají nějakou chybku. v momentě, kdy se "obětuje" nějaká postava (exne, jak píšeš, v zájmu vítězství) se hráči dopustili nějaké chyby. toto nejsou šachy, kdy nabídneš pěšce, abys získal výhodnější pozici :D . samozřejmě pak ke konci hry to vypadá jinak.

OdeslatNapsal: 08.6.2008, 21:51 
 ICQ  Profil

Podle mě je nejleoší složení hrdinů následující:
Kaerdrak, Ragnar, Eleanor, Guelin, Gor

Kaerdrak: Všichni ho hodnotíte jako nejslabšího, ale já v něm našel sílu, sílu léčení a 2 ůtoku na 2 urovni.Co se tyce healu, pravda musí stát ale když to porovnáme s Gorovym healem tak Kaerdrak neztrácí útok, to má vyhodu v tuhých bitkách healuje se totiž zadarmo. Na 3 levelu sice 3 utok nemá ale aura mu to vynahradí.Ještě když se Gor zapojí tak má +2kapky za kolo. Takže 2kryty resist proti dálkovým utokum a 2 kapky za kolo, todle s helpnutím dokáže.

Ragnar: s Kaerdrakem hraje 1 linii. jeho 2 kryty jsou super a na 3 levelu muže Kaerdrakovi dát Kryt (vyplatí se když je Kaerdrak na 3 levelu) to pak kaerdrak vykryje kostaky gorgony a k tomu 2 kryty prostě super.

Eleanor: rychlá bojově silná než se Kaerdrak s ragnarem vyexpi a na zbírání artefaktů je jak dělaná........

Guelin: nezadržitelný postup je skvělý hlavně když se skupinka stahuje a nestvůry je pronásledují tak nestvůry odstřelí a regenerace je super.

Gor: healer ktery nesmi chybět

OdeslatNapsal: 09.6.2008, 13:09 

Toto složení je bezesporu silné, ale chybí mi v této skupině někdo s plošným útokem (i když toto může být nahrazeno kartami pokladů). Hodně záleží na taktice Zorkala, co proti té které družině vymyslí. (a dle mého názoru to má docela těžké, neb po další remíze s Rethonem 1:1, kdy jsme každý vyhráli za své hrdiny, si jen utvrzuji, že výhoda je trochu na straně hrdinů)
Třeba proti této sestavě by se Zorkalovi mohlo vyplatit, že skupina není nijak uderná dopředu. Je spíš tvořena na to, co jí Zorkal předhodí. (jen jeden střelec a Eleanor a žádný plošňák). Takže nějak je rozdělit ať už závalem či duchem, nebo trnovým portálem a sesypat se na ně a zničit hrdinu (Zorkalovi by stačilo nevybrat si za cíl Kaerdraka a ani Ragnara)

OdeslatNapsal: 10.6.2008, 09:07 
 ICQ  Profil

tcdd: záleží na tom, co chceš jako zorkal hrát - podle mě ale soustředění se na oslabenou skupinku a ignorování osamoceného hrdiny je zorkalova chyba - jakmile zorkal sklapne kleště a udeří, hrdina se stejně vrátí požehnáním a pokud ve své cestě za poklady našel něco pěkného (ohnivý dech, rychlý ruce, teleport,...), tak má zorkal problem ... naopak i jedna kapka krve získaná z osamoceného hrdiny má cenu zlata ...

domek: hrát a dobře hrát se dá s každou družinou, ovšem když se bavíme o té ideální, tak jak psal Carcharias - chybí ti tam někdo s hromadným útokem - proti téhle skupině bych jako zorkal měl celkem jednoduchou taktiku: získat trošku krve a pak jen čekat a hromadit hordy - s touhle sestavou nebudeš mít potenciál, abys to vymlátil rychleji než já ... já osobně bych si už nevybral skupinu bez Almanora, tahle postava dokáže vyhrát celou hru

OdeslatNapsal: 12.6.2008, 19:15 
 ICQ  Profil

No nwm jak to u vás zorkal hraje, ale u nás to valí na co nejrychlejší střádání nestvůr v rituálce. Já to za hery hraju tak že kašlu na poklady a du to zorkalovi rychle vymlátit............... tady nastává u jiných případů problém, teda aspon u nasich (netvrdím že u mých se to taky někdy nestane ale určitě je menší pravděpodobnost) skoro vzdy tu jeden hero zemre, nebo padne nějaké požehnání ktere zachrani hera pred smrti, ale pak nastane pronásledování a tam oslabeny hero zemre, nekdy se jim podari utect...................... proto kaerdrak a gor, s tim plosnakem mate pravdu ale nwm koho bych dal za almanora nebo chorose........................... ragnar a kaerdrak NE! gor healy potrebuju a eleanor vyborne zbíra artefakty cimz zorkal nestiha nalihnout nestvury kdyz dochazi k zaveru a guelin zase dulezity kvuli nezadrzitelnému postupu, takze nwm.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina