Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neúspěšná strategie pro Pána Dornu
OdeslatNapsal: 12.12.2006, 15:27 

Strategie, která se mi za pána Dornu rozhodně neosvědčila byla vysát z postav co nejdříve co nejvíce krve. Ze začátku jsem hodně na postavy dorážel a snažil se jim vysát co nejvíce krve, abych s pánem Dornu postoupil na vyšší úroveň. Postavy však také sbíraly zkušenosti zabíjením nestvůr, které jsem na ně chrlil a v závěrečné bitvě se ukázali silnější. Rozhodně jsem měl své útoky opatrněji vážit a spíše se snažit zabít alespoň jednu postavu, protože postavy sílí daleko rychleji, než pán Dornu.
Rozhodně by si spíše pán Dornu měl střádat nestvůry, než krev hrdinů, protože je to nakonec jejich přesila nad hrdiny a ne jeho úroveň, které rozhodnou.

Předmět příspěvku: Zorkal se bojí krve? :)
OdeslatNapsal: 13.12.2006, 20:56 
Site Admin
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

V zásadě máš samozřejmě pravdu, ale myslím, že držet se tvého pravidla nevede vždy k cíli. Krev totiž hraje podstatnou roli v Zorkalově schopnosti zvrátit náhle běh hry díky rituálům. Každý hráč si umí spočítat kolik nestvůr máš a jak jsou vzdálené a nepůjde do prohraného střetu. Často je to jedině díky rituálu, že dokážeš postavy překvapit a nějakou zabít. A na rituály potřebuješ krev. Takže abstinovat od krve je také strategie vedoucí k prohře. Další důležitá věc je to, že díky krvi si můžeš zvýšit potenci a líhnout o nestvůru navíc, což se už jenom během pár kol ukáže jako zásadní.

Podle mě řešení spočívá v tom jít do postav jen tehdy, pokud je slušná naděje, že jednu z nich zabiješ. Možná použijou kartu a dostanou se z toho, ale alespoň jsou nuceni vyplýtvat kartu.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21.12.2006, 16:07 

No, mně se osvědčila následující strategie
- dorážet a aktivně napadat postavy, dokud jsou slabé;
- co nejrychleji dosáhnout se Zorkalem 2. úrovně, neboť má o slabou příšeru víc;
- jakmile postavy trochu zesílí, vést spíše gerilovou válku a napadat je ze záloh, oslabovat atp., abych si vyvolat (případné) "permanentní" rituály;
- připravit se finální boj - tam je klíčové nenechat se zmasakromat, ale raději ustupovat a vyklidit rituální místnost. Jakmile budou hrdinové uvnitř (i bez artefaktů - jsou chytří a nechtějí Zorkala dostat ven), tak je napadnout. Ukázalo se, že jsem schoem přisouvat rychle silné nestvůry, Mumie jsou svinstvo (ochromují) a Duchové zas pohybliví. Pokud Zorkala rychle nesejmou, začnou pomalu umírat, i když mi to samotného překvapilo.. :D

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27.12.2006, 00:57 

Co se Zorkala týče vidím podstatnou část úspěchu v rituálech. Pokud se podaří vylosovat dobré rituály ( obzláště prokletí učedníci či posiliy ze zásvětí ) dokáží zvrátit průběh hry na stranu temného pána. Jinak se mi velice osvědčilo sázet především na silné nestvůry ( a to hl. když je Zorkal na druhém lvlu ) protože jejich zvláštní schopnosti a počet životů bývají v bitvách klíčové, obzvláště, když je ve hře Choros, nebo pokud má někdo u sebe sviteck ohnivého dechu, protože takovéto věci vám z vaší mamutí armády dokáží udělat v jednom kole hromádku prachu.

Jinak suhlas s tím že je zpočátku bezpodmínečně nutné dostat Zorkala na druhý lvl. Osobně nechávám postavy vesele plundrovat doly a soustředím síly spíše do bažin, de nasbírám potřebné množství krve, abych jim pak mohl v podzemí připravit veselé uvítání.

A co se finálního souboje týče - ještě nikdy jsem nezkoušel hrát na zaplnění místnosti, spíše se snažím hrdiny zlikvidovat, aby už k žádnému souboji dojít nemohlo.

Předmět příspěvku: Ritualy a zaverecny stret
OdeslatNapsal: 27.12.2006, 23:53 
Site Admin

No s rituály je to přesně tak, jak říkáš. Každý si umí spočítat, kolik nestvůr je právě na plánu a které z nich si budou moct zaútočit. Potud jsou to jen šachy. Co ale vnáší do hry prvek překvapení jsou rituály. Časem je sice všichni znají, ale kombinace toho "jaké asi má" a "jestli už na ně má krev" stejně staví situaci do nejistoty. To je dobře.

Výhra hry v podobě velkého rituálu v centrální místnosti se neděje moc často, je ze strategického hlediska především možností, jak může Zorkal snadno vyhrát, kdyby postavy utekly na okrovou cestu a odmítaly se vrhnout do boje.

Předmět příspěvku: pocitat, pocitat
OdeslatNapsal: 28.12.2006, 14:53 

Prohral jsem ted za Zorkala, kdyz jsem hral proti id Ragnar a dalsim (report at si radeji napisi vitezni hrdinove), ukazalo se ale fatalni, ze jsem byl liny dost pocitat - hral jsem proti Almanorovi (dosah 9 poli), Riel (dosah 10 poli) a Eleanor (dosah 9 poli), Vargenovi (dosah 8 poli) a Chorosovi, coz je dost neprijemne, zvlast pokud chce clovek zvolit spis obrannejsi a vyckavajicnejsi taktiku. V kombinaci s lektvary rychlosti atp. maji hrdinove ohromny akcni radius, takze se lehce zameri na skupinky nestvur. Navic jsem lihnul same mumie, ktere jsou pro tento typ hry prilis pomale.
Krome toho pocitani (zlo holt musi kalkulovat, to k tomu asi patri) to chtelo zrejme bojovat vic na blizko, zejmena jsem prilis rychle pustil Hrbitov, kde by se strelcum a rychlonozkam zdaleka tak dobre nedarilo...

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.12.2006, 22:39 
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Ja hral Za Zorkala uz po Druhy a vsichni hrdinove to hrali poprvy. takze jsem mel trochu výhodu.
Hrdinove (Almanor, Eleanor, Kaerdrak, Choros, Ragnar)
Hrdinové udelali zasadni chybu sli vsichni pohromade do stokI kdyz jsem jim to vymlouval ze si jen uskodi. Kde se strasne zdrzeli protoze chteli kazdej neco sebrat. Diky tomu jsem mel monost pripravit se na ne v podzemi. Potom se rozdelili Almanor, Eleanor, Kaerdrak ze pujdou smerem do podzemi a Choros, Ragnar do bazin. tim jsem mel moznost pripravit se na prichazejici hrdiny. Vyklidil jsem baziny a soustredil se na skupinu jdouci po okrove ceste do podzemi. Tam jsem je zastavil a pekne do nich rubal. Hrdinove mysleli ze me urubaj ale ja tam mel lihen Zombi takze museli zavolat na pomoc hrdiny z bazin. Posilu z bazin se mi podarilo zastavit kouzlem zaval a pak je teleportovanejma nestvurama zabit. Ostatni hrdinové zatim pobili Zombi a zesili to byl probelm musel jsem se stahnout a znovu obnovit sily. Nastesti jsem mel hodne kapek krve a mohl jsem postoupit na dalsi uroven a zakouzlit teleporty ze zranovali :twisted: hrdinove pak zacali hodnit nestvury aby zesilili a pritom sbírali artefakty, bylo to trochu zmateny a par nestvur dostali. 2x pouzili taleport tim se docela dost zranili a mohl jsem malym prepadem zabit Eleanor, ale diky tomu se ostatni 2 hrdinove dostali na 3 uroven. :? To byl problem Almanor mel mrazici kouzlo to byl velkej problem. Almanor kouzli porad zasebou ledovou kouli coz znamenalo ze se k hrdinum nedostane nic na vzdalenost 3. Grrrr ale jak se dostali do ritualni mistnosti s amuletama, mohl se do boje zapojit Zorkal ktery byl na 3 urovni a společne s 2 novejma nestvurama zabili Almanor a pak bez problemu zabit i Kaerdraka. :twisted: :twisted:

Hra se libila vsem. Celou doby nebylo jisty kdo vyhraje kazda ze stran mela chvili navrch a pak zas naopak, az kdyz se dostal vel Zorkal bylo rozhodnuto.
Diky lidi ze jste udelali takovou uzasnou hru. moc se nam vsem libi. A tesim se na nejaky dodatky. Kdyz se dozvime nejaky zajimavy napady na zlepseni tak napisem.

Předmět příspěvku: Rituály
OdeslatNapsal: 29.12.2006, 14:10 

Ad rituály: Stále se tu řeší, že jsou rituály slabší a silnější. To je samozřejmě pravda, ale v zásadě člověk nemůže říci, že prohrál protože si vylosoval špatné rituály. Správný Zorkal totiž musí přizpůsobit svou strategii právě těm rituálům, které má k dispozici. Když třeba máte rituál na Zombie, tak je lepší líhnout občas slabší Zombii než třeba rychlou Krysu či odolného Hermana. Sesláním rituálu se totiž ze Zombie rázem stane velmi nepříjemná nestvůra, která může blokovat slabší hrdiny hodně dlouho. Nebo pokud máte rituál Temní učedníci, tak je dobré více líhnout Silné nestvůry a šetřit si je, protože časem tím získáte velkou převahu. Je občas velmi složité a náročné plánovat výherní Zorkalovu strategii, ale v tom je právě ta krása, že v každé hře je jiná. No a protože hráči znají Zorkalovi rituály, je občas dobré udělat nějakou fintu nebo trik na zmatení hráčů. Třeba ze začátku líhnout hodně krysy, což může hráče dovést k tomu, že asi máte rituál na rychlé Krysy. No a když se je budou chtít snažit zabít, tak se s nimi můžete stáhnout, tím hráče zdržíte atd..... Herních strategií je opravdu nepřeberné množství a je jen na Vás, jako si zvolíte. Hodně štěstí při potírání postav! :twisted:

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04.7.2007, 10:52 

No ja si myslim ze nie je odveci strategia, vsetky nestvury hromadit do ritualnej siene, az na silne nestvury ak nahodou maju hrdinovia pisen rozkolu. A nechat hrdinov pobehovat po mapke ale do dornu ich nepustit, sem tam im zobrat daku tu krv no nie tak moc aby sa vyvinuli a potom uz len si na nich pockat trochu sa stiahnut aby si mysleli ze si setrite priserki na posledny suboj. Mam to vyskusane a mam aj par fotiek ako sa to da krasne spravit. Jednoducho len nechat aby prisli co najblizsie potom im uzatvorit cestu a aj ked sa budu vyvyjat ako xu pohyb tym vzdy stratia, zatial tam na dalsie kolo presuniete dalsie priserky a ked im zoberete kazde to kolo jednemu hrdinovy po 2-3 kvapky krvi tak si spocitajte do kolko kol padnu, a ako rychlo musia rozmyslat. A zvacsa sa da utocit len na dvoch, len pre poriadok. Obrazky sa pokusim pridat neskor.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04.7.2007, 21:54 
Site Admin

Myslím, že to není tak jednoduché, jak píšeš. Pokud jenom hromadíš nestvůry a nesnažíš se zpomalit postup hráčů a osladit jim sbírání pokladů, může snadno dojít k tomu, že se hrozně napakují. Potom když ti přijde k rituální místnosti skupinka - sice na první úrovni, ale s kompletními požehnáními a spoustou svitků a lektvarů, tak mohou snadno vytvořit komba, kterými pobijou spoustu tahle šikovně shromážděných nestvůr.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05.7.2007, 12:25 

No mam tak trochu problem s nahodenim obrazkov, mozem ich natiahnut s pocitaca ci musia byt na nete? Bo ja ich mam len odfotene z mobilu.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.7.2007, 10:38 
Site Admin

Podle mě nejlepší je umístit si je někam na web a pak sem hodit odkaz normálně sem. Uděláš to tak, že stiskneš tlačítko img, to ti vygeneruje první půlku tagu, pak hned za to vložíš kompletní adresu tvého obrázku a pak hned za tím stiskneš znova tlačítko img, čímž se tag uzavře a jakmile příspěvek odešleš, obrázek se zobrazí.

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16.7.2007, 09:59 

no to by bolo pekne len kde ho umiestnit no porozmyslam a pokusim sa :wink:

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03.9.2007, 12:12 
 ICQ  Profil

Ideální strategie pána Dornu je číhat na chybu hráčů a využívat naplno rituálů, které si vylosoval - někdy se k tomu vyplatí hromadit příšery někde, třeba uprostřed, jindy naopak se vyplatí střádat krev i za cenu vyšších ztrát - hlavní je vyčkávat a připravovat si svůj útok tak, aby byl pokaždé výhodný pro Zorkala - dokátaz, aby se bojovalo tam, kde to já-Zorkal chci

Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.10.2007, 20:56 

Mě se jednou zvláště poštěstilo. podařilo se mi vylosovat rituál Prokletí učedníci, Když jsem byl dostatečně připraven, začal jsem formovat jednotky. Hrdinům se hned zdálo divné, proč mám všechny silné nestvůry v lajně. Chvilku jsem ještě nic nedělal (např. byla noc, já na 2. lvl a hrdinové vzali všechny tři artefakty :twisted: ), a pak jsem udeřil plnou silou. Myslím, že nemusím více popisovat... :twisted:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina