Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: statistiky výher (pán dornu/družina)
OdeslatNapsal: 20.9.2008, 10:13 

Zajímalo by mě, jaký je přibližně poměr výher mezi zkušenějšíma hráčema na obou stranách. Jakožto začátečníkovi, který hraje proti o něco pokročilejšímu začátečníkovi, se mi zdá, že častěji musí vítězit pán dornu.
Hlavní důvod mého dojmu je fakt, že hra na straně družiny je mnohem citlivější i na drobné chyby. Drobná chyba na straně pána dornu obvykle vyústí ve ztrátu nějakého monstra navíc, což neni tak fatální, jako ztráta postavy z družiny.

Předmět příspěvku: Re: statistiky výher (pán dornu/družina)
OdeslatNapsal: 22.9.2008, 12:41 

racochejl píše:
Zajímalo by mě, jaký je přibližně poměr výher mezi zkušenějšíma hráčema na obou stranách. Jakožto začátečníkovi, který hraje proti o něco pokročilejšímu začátečníkovi, se mi zdá, že častěji musí vítězit pán dornu.
Hlavní důvod mého dojmu je fakt, že hra na straně družiny je mnohem citlivější i na drobné chyby. Drobná chyba na straně pána dornu obvykle vyústí ve ztrátu nějakého monstra navíc, což neni tak fatální, jako ztráta postavy z družiny.

Jak už jsem psal jinde. Většinou vyhrávají u nás hrdinové a to v poměru cca 3:2. Je to dáno i tím, že Zorkal nemá ze začátku čím překvapit, neb nemá krev na rituály. Hrdinové mají však požehnaní a později i poklady. Kalkulace proti hrdinům je pak složitější.
Čas však hraje ve prospěch Zorkala, proto není dobré, aby se hrdinové moc zdržovali.

OdeslatNapsal: 23.9.2008, 11:06 
 ICQ  Profil

je zajímavé, že ze začátku jsem měl přesně totéž hodnocení - tedy že pán dornu má výhodu. A přesně z toho samého důvodu, že hrdinové udělají jednu chybu, ztratí jednoho člena blbě a jsou v loji ... no ono chyb ubylo a už se na to dívám jinak - ono když hrdinové tu chybu neudělají, tak vyhrajou :) .. a zorkal je k těm chybám musí nutit ... čili výhoda pro hrdiny

OdeslatNapsal: 23.9.2008, 11:53 

Rethon píše:
je zajímavé, že ze začátku jsem měl přesně totéž hodnocení - tedy že pán dornu má výhodu. A přesně z toho samého důvodu, že hrdinové udělají jednu chybu, ztratí jednoho člena blbě a jsou v loji ... no ono chyb ubylo a už se na to dívám jinak - ono když hrdinové tu chybu neudělají, tak vyhrajou :) .. a zorkal je k těm chybám musí nutit ... čili výhoda pro hrdiny

A propos, kdy si zajdeme zahrát? Možná příští týden by to šlo. Musím vylepšit bilanci :)

OdeslatNapsal: 23.9.2008, 21:50 

Hrdinové u nás vítězí častěji. Tak dvě ku jedné, řekl bych. Z prvních pět her ale Zorkal vyhrál všechny.

OdeslatNapsal: 09.3.2009, 16:22 

U nás je to naopak, Zorkala hraju většinou já a zatím jsem vyhrál ze 7-mi her 6. S tím, že mě porazili hned ve druhé, nebo třetí hře, když se celá skupinka držela při sobě a já na ně zbytečně posílal slabé skupinky jednotek, abych z toho měl krev, což se nakonec ukázalo jako chyba. Postavy byly převážně na 3.lvl a já je neměl jak zastavit...

OdeslatNapsal: 10.7.2009, 23:30 

poslední týden hrajeme dost často. Celkem 7 her a ještě o víkendu nějaké přibudou. Hrajeme ve dvou. Já a Drobek. Myslím, že jsme hodně vyrovnaní a hodně zkušení. Předtím jsme hráli pár měsíců, ale tam jsme moc nepočítali skóre. Obecně vyhrával za začátku pán Dornu, později začali vyhrávat i trochu hrdinové pokud se drželi přisobě. Ale tento týden a vyzkoušeli jsme spoustu strategií od držení se při sobě přes rozdělení družiny od střeleckých družin po čistě bojové a výsledek je 6 výher pro pána Dornu a 1 pro hrdiny. Za pána Dornu se střídáme.

2x to měli hrdinové docela dobře našlápnuté, tam pak zahrál osudnou roli nějaký rituál. Jedna bitva trvala dokonce 4 hodiny! Ale většinou jsou hrdinové příšerně zmasakrování a daleko předaleko od toho aby vzali 3 artefakty. I když se drží při sobě, i když nemá pán Dornu žádné zajimavě hratelné rituály. A nejvíc hrdinové umírají pro chamtivost (v kritických situacích berou poklady).

Klíčem úspěchu pro hrdiny je co nejrychleji pobrat co největší množství pokladů jak v bažincáh tak kanálech a nedat přitom Zorkalovi 2lvl.

OdeslatNapsal: 07.4.2010, 09:12 
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Jen bych dodal odhadovanou statistiku našeho dlouhodobějšího hraní s natem: Bez rozšíření zhruba Zorkal:Hrdinové 20:2.
S rozšířením zatím možná tak 10:3 přičemž často hrdinové vyhráli na nějakého "běžce" který z krvácející a umírající družiny posbíral poklady, doběhl k bráně osudu, kde se pomocí požehnání/riuálu/dobrého postavení jedno kolo udržel a pak zabil vejce. Ano a oním skvělým běžcem je ... Choros - úžasný krvavý sprinter.

OdeslatNapsal: 03.10.2011, 13:30 

ze 3 her 3 prohry hrdinů. Naprosto jednoznačně.

Rozdělení skupiny = porážka, při schopnosti generovat si za 2-3 5 nestvůr do lokace kam vešli.
nejnebezpečnější jsou Katakomby tam se nestvůry - krysi pohybují zpravidla rychleji než ostaní a tak mohu být dál a pak se přesunout, ucpat cestu a zabránit tak postupu a tím ostaní zdržet. V nejhorším k nějaké postavě vygeneruje nestvůry přímo a kapky života se jen sypou.

Zdraví maxidag

OdeslatNapsal: 08.12.2012, 09:20 

mi už hrajem třetí rok a ještě se nám nestalo ,že by vyhráli hrdinové (já hraju za pána Dornu, čímž bych se nechtěl nijak chlubit, to je jen taková okrajová informace). Všichni jsme hráli prakticky stejně her a jsme stejně staří. Samozřejmě byli někdy hrdinové dost blízko, třeba, když se Quelin pomocí astrálního poutníka teleportoval do rituální síně s pomocí tří artefaktů otevřel bránu a magickou šipkou prostřelil Kostějovo vejce. To ale zapomněl na to, že astrální poutník působí až na konci kola (po tom, co se objeví na ploše již nemůže nic dělat). A tak ho smetl příval příšer, které už na něj nedočkavě čekaly.

Muhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
možná už se trochu opakuju

OdeslatNapsal: 31.1.2014, 11:38 

Hraju Dorn uz roky, mam za sebou dost her a musim se ztotoznit s nazorem, ze je to hra o chybach. At uz v puvodni verzi, nebo rozsireni. Chyba na strane PD vsak neni tak bolava, jako u hrdinu (je-li PD co k cemu, vzdy konci smrti hrdiny). V posledni dobe hraju 1v1 s mene zkuzenym hracem, proto hraju za PD a statistiky jsou cca 15:1, pricemz ta 1 vyhra hrdinu byla diky novemu rozsreni, vyhrala ji Zohra, pac sem s ni nepocital a spatne rozestavoval monstra, poucil sem se chybou a uz se to nikdy neopakovalo. Zajimalo by me taky, jestli tohle forum jeste nekdo cte a kdy se tu konecne dozvime zmeny z reedice (mam starou hru, ale chci ji hrat s nejaktualnejsimi pravidly, at hrdinove nemrci) a kdy tu budou NOVA PRAVIDLA. Je to prece jen uz par let... Jestli se do toho nepusti autori, nemoh by to udelat aspon nekdo z hracu? diky...

OdeslatNapsal: 31.1.2014, 11:39 

bramborovy salat je ubercool

OdeslatNapsal: 31.1.2014, 21:22 

Osobně - s těmi aktualizovanými pravidly to není tak lehké. Hrajeme už nějakou dobu, a stále je co dolaďovat, aby takový poměr nenastal (home made rules + handicapy pro PD, pokud hraje se "slabšími hráči"). Další věcí je, že je velký rozdíl hrát originál a s rozšířením (některé změny, které se předtím zdáli vcelku fajn, se ukázaly OP, a naopak, takže alespoň za některé fanoušky - stále v progressu :-))

Ale jinak ke strategii PD, to také není jednoznačné - někdy skupina příliš riskuje kvůli požehnáním, které je v případě nouze odportuje pryč, a nebo se naopak všichni drží při sobě a tak limitují případnou rejži kapek.

Další věcí je i do jaké lokace se hrdinové vydají - bažiny jsou sice klasika s velkým množstvím pokladů, ale PD může už od začátku zdržovat skupinku a pohodlně se zabarikádovat na "choke-pointech" než hrdinové dolezou. Stoky jsou "relativně" bezpečné, pakliže tam jde celá skupina, ale problém nastává tehdy, kdy projdou teleportem, kde se PD může dobře bránit. Cesta k zombikům mi přijde relativně neefektivní (je to daleko, málo pokladů a PD to tam snadno může zabloknout 1 potvorou).

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina