Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nové vydání Dornu
OdeslatNapsal: 06.1.2013, 02:03 

Když jsme se s týmem autorů Dornu bavili o tom, jestli bychom měli vydat další rozšíření pro Dorn a nebo udělat reedici, zvažovali jsme různá pro a proti a nakonec vyhrála reedice. Možná se budete ptát proč chceme vydávat reedici, když je zatím jen jedno rozšíření. Důvod je jasný a hned Vám ho osvětlím. Když jsme vydávali první verzi Dornu, byla to spíše taková akce pár nadšenců, kde jsme se snažili vydat hru kvalitní, ale bohužel jsme neměli takové finanční možnosti jako máme v současnosti.

Tudíž jsme se rozhodli, že bychom rádi vydali Dorn v novém hávu. Ale nebojte se, nebude to jen taková ta reedice, kde se změní krabice, přibude jedna postava a to bude vše. My chceme, aby reedice byla diametrálně lepší ve všech směrech než byla původní verze Dornu, s lepší grafikou, vylepšenými pravidly, novým plánem a také se spoustou nových nápadů.

Kdybychom totiž teď vydali další rozšíření, tak bychom ho museli udělat ve staré grafice, aby korespondovalo se základní verzí Dornu i s prvním rozšířením, což se nám však moc nelíbilo. Když ale teď uděláme reedici základního Dornu, tak všechna další rozšíření již budou moci vycházet také v nové a věříme i lepší grafice. Co se týče samotného data vydání, tak to ještě není rozhodnuto, ale rádi bychom vydali reedici Dornu v tomto roce, takže se budete mít na co těšit. Samozřejmě pokud byste měli jakékoliv přání, nápady, náměty, tak za ně budeme rádi, protože my se snažíme dělat hry pro hráče a fanoušky!!!

Předmět příspěvku: Re: Nové vydání Dornu
OdeslatNapsal: 10.1.2013, 20:50 
 ICQ  Profil

Jsem z této novinky naprosto nadšený. Dlouho jsem myslel, že jste s touhle hrou už skončili, jsem fakt moc rád že jsem se mýlil.

Co se týče připomínek. Trochu se bojím nové mapy. Na té staré se mi líbilo, že sílu slabých nestvůr neurčovaly jen statistiky ale i poloha jejich vyvolávání. Tím že uděláte novou mapu může znamenat že se celé balancování slabých nestvůr zhroutí. Já doufám že si na to dáte pozor, aby se pán Dornu nesnižoval k vyvolávání např. pouze Kostlivců.

K hrdinům mám jen takové nepatrné výtky. Kaerdraka jen trošku posílit, ať jeho 2. úroveň není zybtečná a Eleanor trošku zpomalit.
A možná trošku větší poznámka ke Stryxovi, na němž se mi velice nelíbí jeho oživování. Hrdonové by se podle mě neměli oživovat vůbec. Je to otravné a pro pána Dornu frustrující když ví že jednoho hrdinu zabít nemůže.

To je asi momentálně vše co mi leželo na srdci, díky :)

OdeslatNapsal: 11.1.2013, 11:26 

Zdravím, možná je to blbej dotaz, ale chtěl jsem se zeptat, jestli v případné reedici, bude a nebo nebude zakomponován třeba nějaký bonus pro majitele starších verzí hry, např. v podobě využití starého herního plánu nebo nějaké jeho lokace. Pro příklad v nějaké speciální variantě hry nebo tak něco. Bral bych to jako takové poděkováním stávajícím majitelům a možná by jste tím zabránili tomu, aby se současní majitelé zbavovali starší verze hry a tímpádem někteří jiní kupovali místo nové starší edice. Předem děkuji za odpověď.

OdeslatNapsal: 07.2.2013, 00:25 

Pri tejto príležitosti by som rád pridal pár postrehov k návodu a kartám hrdinov/pána Dornu.

1) Vysvetlenie útoku v návode
Teraz sú v návode odseky pre útok hrdinov, útok príšer a potom útok streľbou, pikou a mágiou.
Takto to vyzerá, akoby sa streľba, pika a mágia netýkali útoku hrdinov a príšer.
Tak isto, keď som prvý raz čítal návod, nebolo mi jasné, aké druhy útokov dokážu hrdinovia
vykryť, lebo všetko sa volá útok (aj magický).

Mohlo by to byť napísané napr. takto:
Existujú dva druhy útokov: fyzický a magický. Fyzický útok môže byť útok zblízka, streľba a
útok pikou. (Potom by nasledoval opis jednotlivých druhov útokov.)
Každý hrdina dokáže vykryť jeden fyzický útok príšer. (Toto by ani nemuselo byť, p. bod 3.)

Pri pike, streľbe a mágii je uvedený spôsob vyhodnocovania útočnej dráhy. Pri útoku zblízka
to chýba. Je to pochopiteľné, lebo sa útočí na susedné pole. Lenže Kostěj používa síce útok
zblízka, ale na rozdiel od iných príšer má dosah 2 polí. Návod nerieši situáciu, keď Kostěj
útočí na hrdinu za rohom. Predpokladám, že sa to vyhodnocuje podľa pravidiel pre streľbu,
no malo by to byť uvedené aj tu.

2) Symboly útoku
Bolo by pekné zaviesť nové symboly popri meči a hviezdičke. Pre každý druh útoku iný, napr.:
meč - útok zblízka
pika - útok pikou
luk - útok streľbou
hviezdička - útok mágiou
Každý hrdina by potom mal svoje aktívne schopnosti aj počet útokov označené príslušným
symbolom. Pri pike, luku a hviezdičke by mohol byť uvedený aj dostrel. Druh útoku ani
dostrel by tak nebolo nutné uvádzať v texte vlastnosti.
Takto bude na prvý pohľad jasné, aký druh útoku daný hrdiná má.

3) Texty v návode a na kartách hrdinov/pánov Dornu
Texty uvedené na kartách netreba písať v návode a naopak. Návod nech uvádza len všeobecné
pravidlá a karty budú obsahovať konkrétne. Napr. v návode netreba písať, koľko akých príšer
môže Zorkal/Kostěj vyvolávať, lebo je to na jeho karte.
Podľa mňa by bolo vhodné na karty hrdinov dať každému na prvú úroveň text, že dokáže vykryť
jeden fyzický útok príšer (a v návode to nemusí byť spomenuté), aby to bolo aj novým hráčom
jasné. Lepšie to bude vyzerať pri hrdinoch, čo dokážu na vyššej úrovni vykryť útokov viac.

Verím, že sú aspoň trochu trefné a že ich zvážite.
Ďakujem a teším sa na nové vydanie.

OdeslatNapsal: 03.10.2013, 04:05 

Ahoj Dorn-teame, 

predpokladam, ze tychto otazok dostavate mnozstvo a vopred sa ospravedlnujem, ale ako to vyzera s ohlasovanou reediciou Dornu? 
Na fore som bohuzial nenasiel ziadne updates a momentalne riesim situaciu ci kupit Dorn 1 v anglictine, alebo pockat na reediciu.

Dorn bola prva doskovka co sme si so snubenicou kupili a po vsetkych dalsich Descentoch, Mansions of Madness a inych chutovkach zostava vase dielo jasnym favoritom. Pred rokom sme sa prestahovali do USA a Dorn sme museli nechat doma. Teraz nam za nim uz zacina byt smutno a chceli by sme ho predstavit Americanom :) 

Dakujem vopred za odpoved, 

keep on doing a great job! 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina