Dorn - desková hra
Postavy F.A.Q. Forum Download Kontakt
Almanor Eleanor Gor Guelin Choros Kaerdrak Ragnar Riel Vargen

Eleanor z Křišťálového hvozdu

Eleanor je urozenou elfkou z prastarého rodu, který pamatuje dávné časy, kdy na obloze byla jiná souhvězdí a elfí říše vládly nekonečným hvozdům. Poslední z pradávných elfích říší je Křišťálový hvozd, kam je smrtelníkům vstup zapovězen. Princezna Eleanor byla jiná než je u vznešených elfů obvyklé. Ráda se toulala šerým okrajem hvozdu a přemýšlela, jaký svět se asi skrývá za posledním křišťálovým kmenem. Vždy dychtivě naslouchala příběhům o dávných časech, o hrdinech a bojovnících a od svého urozeného otce si vyprosila, aby se mohla učit boji speciální elfí píkou. V den, kdy se měla vdát za změkčilého elfského šlechtice, se tajně vytratila za hranice své domovské říše hledat dobrodružství a její lid už ji nikdy neviděl. Zato o ní začal slýchat příběhy.

Eleanor jako postava ve hře

Dorn - desková hra - hrdinka Eleanor

Elfka Eleanor má dvě základní zvláštosti. Jednak je nejrychlejší postavou ve hře a jednak má píku, kterou může útočit na vzdálenost dvou polí. Sečteme-li tyto dvě vlastnosti, zjistíme, že Eleanor má velký dosah a že dokáže předběhnout většinu Zorkalových nestvůr.

Její rychlonohost ale může někdy hráče svádět k lehkomyslnosti: je sice výhodné odběhnout do hlubin jeskyně a sebrat Zorkalovi přímo pod nosem jeho poklady, zatímco jeho kostlivci chřestí kostmi daleko za vámi, ale vše se může ve chvilce obrátit. Jediný východ z místnosti zablokuje rychle létající duch nebo upír a než se nadějete, Eleanor je obklíčená a mrtvá.

Jako základní strategii pro Eleanor proto můžeme doporučit spolupráci s jinou postavou, nejlépe válečníkem, kolem nějž může Eleanor bodat svou píkou. Zvlášť účinná je její píka v úzkých chodbách, kde se nevejdou dva bojovníci vedle sebe.