Dorn - desková hra
Postavy F.A.Q. Forum Download Kontakt
Almanor Eleanor Gor Guelin Choros Kaerdrak Ragnar Riel Vargen

Trpaslík Choros z Danganských dolů

V době výpravy do Dornu patří Choros již mezi legendární postavy. Jeho sláva se sice zakládá na jeho chrabrých skutcích, ještě víc ji ale koření jeho nezdolná osobnost. Choros je schopen vyrazit na dobrodružství kdykoliv a nedělá si nic z nebezpečí, které číhá v temném podzemí. Jeho jadrné vtipy uvolní i tu nejděsivější atmosféru a v těch nejneočekávanějších okamžicích je schopen odněkud vydolovat malý soudek poctivé trpasličí 17° a podělit se s ostatními "před další řežbou".

Choros jako postava ve hře

Chorosovou specialitou je kromě výdrže při pitkách především jeho dobře vyvážená oboustranná sekera. Ozbrojený vousáč se rád vrhá do nepřátelských řad, protože jakmile roztočí svou sekeru v té správné výšce, padá na jeden rozmach vše okolo něj.

Dorn - desková hra - hrdina Choros

Trpasličí bojovník se k výpravě přidal především proto, aby provětral svou sekeru. Přesto se ale nedá upřít jeho trpasličí původ, který se vždy nechá zlákat příslibem vzácných pokladů. Jejich kořistění je však pro něj obtížné proto, že má ze všech postav nejkratší krok a přicházívá k místům, kde byly poklady, až s křížkem po funuse.

Choros je bitevní stroj, který si zaslouží stát v prvních řadách. Nejenže dokáže svou otočkou smést několik nepřátel naráz, ale je velmi odolný a pokud nasbírá dostatek zkušeností, získá schopnost si obnovovat životy (přátelům tvrdí, že je to trpasličí magie, ale ve skutečnosti si pořádně přihne ze svého soudku).