Dorn - desková hra
Postavy F.A.Q. Forum Download Kontakt
Almanor Eleanor Gor Guelin Choros Kaerdrak Ragnar Riel Vargen

Čaroděj Almanor z Cianorské univerzity

Almanor zasvětil své mládí studiu tajemných nauk. Zatímco jeho vrstevníci hráli na okraji lesa na honěnou, malý Almanor se hrbil nad svitky popsanými pradávnými písmy a odhaloval to, co většině lidí zůstane až do smrti skryto. Učil se, kterak se přivolávají živly a jejich strašlivá moc a jak lze ovládat lidskou i nelidskou mysl. Již od počátku byl ale hrdinou, který byl rozhodnutý svou moc používat jen na ochranu bezbranných a jako zbraň proti silám temnoty.

Zanedlouho se jeho talent a píle projevila a všichni si slibovali, že se stane velkým badatelem v houštinách nejtajnějších magických zákonů. Almanor však odhodil zdobené školské roucho, oděl se do prostého pláště a klobouku a vyrazil z bran staroslavné univerzity bojovat proti zlu tváří v tvář.

Almanor jako postava ve hře

Čaroděj Almanor je jednou z klíčových postav, protože dokáže Zorkalovy stvůry zraňovat na dálku pomocí svých kouzel. Schopnost zasahovat na dálku mají i lučištníci jako Guelin nebo Riel, ale Almanorova kouzla mají oproti šípům několik specialit.

Dorn - desková hra - hrdina Almanor

Zaprvé dokáží létat i za roh a vždy si najdou svůj cíl (pokud je v dosahu), zadruhé jsou kouzlem a tedy zraní i nestvůry, které mají schopnost se obyčejným útokům bránit a zatřetí v případě kouzel jako ohnivá koule nebo ledová bouře zasahují několik políček naráz.

Stinnou stránkou Almanorových schopností je jeho slabá odolnost, takže je třeba, aby ho silnější postavy chránily před útokem nestvůr a nikdy ho nenechaly obklíčit. Ohrožení je o to větší, že Zorkal Almanora díky jeho schopnostem opravdu nemívá příliš v oblibě a Almanor je tak velmi často na prvním místě jeho seznamu obětí. K oblibě vražedných útoků na Almanora přispívá i to, že jelikož má málo životů, stačí Zorkalovi při útoku riskovat jen menší množství nestvůr. Závěrem tedy doporučujeme Almanora chránit za každou cenu a nepouštět se s ním do nejistých situací.